ПОГОДА / Потепління принесе штормові вітри

Протягом доби 14 січня по Полтавській області очікуються пориви вітру 15-20 м/с, в другій половині дня – 25 м/с. Другий рівень небезпеки – помаранчевий.

А синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє, що після найхолоднішої ночі, коли стовпчик термометра знижувався до -14-22 градусів у ніч на 13 січня, далі в Україну прийде штормовий вітер і потепління.

“Завтра, 14 січня, очікується штормовий вітер із поривами 15-20, місцями 25-27 метрів за секунду! Йдуть одночасно до нас потепління до відлиги та опади. Проте головний синоптичний ньюсмейкер завтрашнього дня – сильнющий вітер!”, – написала синоптик.

НАГАДАЄМО ? ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ СИЛЬНОМУ ВІТРІ ?

1️⃣ Всі вікна в будинку або квартирі при сильному вітрі повинні бути щільно закриті. З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.).

2️⃣ Опинившись на вулиці слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і розгойдучихся предметів (дерев), тому що вони можуть впасти.

3️⃣ У разі сильного раптового пориву вітру, за можливості, сховайтеся в найближчому приміщенні або природному укритті до його стихання.

4️⃣ Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі, а також самотньо стоячі дерева.

5️⃣ При падінні дерев чи гілок, травмуванні людей негайно інформуйте екстрені служби за телефонами «101» або «103».

118