ЕКОЛОГІЯ / Жевагівські ГОКи – одні з найбільших забруднювачів України

Міністерство охорони довкілля та природних ресурсів оприлюднило рейтинг підприємств, які найбільше забруднюють навколишнє середовище. Як повідомляє сайт Кременчук Today рейтинг формується по категоріях: забруднювачі води, повітря та найбільшої кількості відходів.

Гірничо-збагачувальні комбінати Жеваго входять до категорії найбільшої кількості відходів. Йдеться про результати роботи кар’єрів, які під час видобутку залізної руди нагромаджують велику кількість породи та дрібнодисперсного пилу. Вітер розносить пил на великі території, що стає причиною пилових бур, які накривають Горішні Плавні і Кременчук.

Цей пил дуже небезпечний і викликає невиліковні хвороби легень, спричиняє рак, захворювання судин і серця, проникає навіть у мозок. На Біланівському кар’єрі цей пил  буде ще й радіоактивним – поруч залягає уран. На всіх кар’єрах Жеваго не виконують належних природоохоронних робіт для обмеження розповсюдження пилу.

Обласна та районна влада, які повинні контролювати роботу ГЗК, дружать із Жеваго і не помічають проблем. На замовлення Жеваго у Кременчуцькій районній раді здійснили переворот. Прибрали Самаркіна, який відмовлявся працювати на Жеваго. Поставили керувати районом Колотієвського, який зразу ж передав Жеваго землі сіл Кременчуцького району для розширення кар’єрів.

26