ТРАНСПОРТ / У Кременчуці здорожчає проїзд у маршрутках та тролейбусах

Сьогодні відбулося засідання робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», на якому обговорили проєкти щодо встановлення тарифів на проїзд у громадському транспорті Кременчука різної форми власності. Учасники засідання повідомили, що у Кременчуці ціни на разову поїздку в тролейбусах, автобусах і маршрутних таксі тривалий час не змінювалися, а саме, в тролейбусах і автобусах комунальної форми власності вартість проїзду на сьогодні становить  2 грн., в маршрутних таксі – 6 грн. та маршрутних таксі, що працюють у «звичайному» режимі,  – 4 грн..

У порівнянні з іншими містами, ці тарифи залишаються найнижчими в Україні.

Однак через економічну ситуацію в країні (зросла вартість запасних частин, збільшились витрати на технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів, вартість транспортних засобів, загальновиробничі та інші витрати) учасники засідання обворили зростання вартості проїзду.

Відповідно до економічних розрахунків, вартість проїзду в тролейбусах і комунальних автобусах має становити 8 грн. Але розуміючи, що цей транспорт має соціальну функцію та ним користуються  десятки тисяч кременчужан, піднімати тарифи до такого рівня в місті не будуть. Разом із цим, запропоновано встановити вартість разової поїздки в комунальному громадському транспорті 5 грн.

На засіданні робочої групи було наведено приклад того, що наразі в багатьох містах України теж затверджуються нові тарифи на пасажироперевезення. Так, тільки у комунальному громадському транспорті Івано-Франківська вартість становить 10 грн..

Щодо вартості проїзду  в  пасажирському транспорті приватної форми власності, то у Кременчуці пропонується встановити вартість разової поїздки в маршрутних таксі на рівні 8 грн., а транспортних засобах, які працюють в «звичайному» режимі (великі автобуси) –  5 грн.

Варто зазначити, що навіть після підвищення вартості тарифів на проїзд у громадському транспорті Кременчука, у нашому місті вони залишаться серед нижчих в Україні.

237