ПАМ’ЯТЬ / Відбулося урочисте перепоховання героїв Другої світової війни

Нещодавно на Правобережжі знайдені останки 40 бійців Другої світової війни. Потім пошукові роботи продовжилися і були знайдені останки ще декількох захисників України. Днями відбулося перепоховання загиблих героїв.

У селі Млинок Онуфріївської ОТГ перепоховали 48 бійців, які загинули у 1943 році під час Другої світової війни.

Їхні останки знаходили місцеві жителі та пошуковці громадської організації “Вічно Живим”, розповів один з членів організації В’ячеслав Івушкін.

Під залпи салюту труни з останками загиблих воїнів опустили в могилу, – розповів п. Івушкін, – Цю процедуру виконували пошуківці загону “Вічно Живим”. Ми їх піднімали з землі, і ми ж опустили їх в землю, але вже з усіма військовими почестями.

В Онуфріївському районі перепоховали бійців, які загинули у 1943 році

Останки бійців поховали на території меморіалу загиблим у Другій світовій війні, у церемонії брав участь військовий оркестр, священник відслужив панахиду.

В Онуфріївському районі перепоховали бійців, які загинули у 1943 році

Точну дату загибелі солдат сказати важко. Адже бої біля села Млинок йшли протягом двох місяців, починаючи з 20 чисел жовтня 1943 року. Сімох знайшли західніше села і, оскільки документів немає, пошуковці допускають, що вони зі 166 стрілецької дивізії, передає Суспільне.

Велика група – 36 чоловік, була захоронена біля Новогригорівки, що теж стало Млинком, але тоді це було окреме село. Скоріш за все , це була робота похоронної команди, бо в одній могилі було багато людей. Коли ми знайшли це захоронення, яма була перекопана мародерами, і ми піднімали не скелети, а окремі фрагменти І п’ятьох ми знайшли біля хутора Дача. Думаємо, що ці бійці 66-ї стрілкової дивізії. Керував пошуками Віталій Іванюк, – розповів пан Івушкін.

В Онуфріївському районі перепоховали бійців, які загинули у 1943 році
176