BYDGOSZCZ / Громадська організація отримала пів мільйони злотих

У місті-побратимі Кременчука, польському БИДГОЩІ, Фонд Святого Павла, який веде веб-сайт католицької громади міста, отримав півмільйона злотих від Національного інституту свободи. Інститут був створений для “підтримки розвитку громадянського суспільства”.

Фонд Св. Павла очолює кавалер “Бронзового Хреста за Заслуги” 2016-го року, власник рекламної компанії та видавець часопису “Тигодник Бидгоські”, Петр Флорек.

Ми вирішили діяти спільно, аби підтримувати й пропагувати нашу віру, традиції і патріотизм та культивувати польськість, включаючи культуру, мову та звичаї, – так каже пан Флорек про завдання своєї організації.

Віце-президентом фонду є Міхал Єдрика – колишній головний редактор “Тигодника Бидгоського”, а зараз заступник директора з публічного програмування “Радіо Померанії та Куяви”. Він веде престижну передачу «Розмова дня», де найчастішими співрозмовниками є відомі політики.

Фонд Святого Павла був одним з головних претендентів на кошти Національного інституту свободи. Він виборов 500 000 злотих (близько $ 130.000) на свою статутну діяльність зі ста балами зі ста можливих. Окрім нього гроші Національного інституту свободи отримають: Polska Wielki Projekt, Фонд Казімєжа Промика, Фонд «Все для кращого життя», фонд «Освіта до цінностей» та фонд «Поморська історична ініціатива».

Отримана грошова підтримка не є субсидією на конкретну мету. Це кошти, призначені для статутної діяльності та цілей, які організації самі обирають для себе.

113 інших суб’єктів змагань набагато відстали від першої шістки, передає WyborczaВydgoszcz.

84