ВЛАДА / Журналісти вказують, що корумповані чиновники повертаються

Корумповані чиновники і перевертні в погонах часів Януковича, незважаючи на закон про люстрацію, знову повертаються у владу.

Кременчуцьку РДА очолив колишній керівник податкової поліції Олег Лєднік, який на Полтавщині збирав данину із підприємців і фермерів та відправляв Януковичу. Тепер він збирається поновити старі схеми на новій посаді, пише КременчукToday.

Після перемоги на виборах Зеленського представники старої влади дуже швидко зрозуміли, що їм треба перефарбуватися і лізти в ряди нової влади. Найуспішнішим перефарбованим став колишній депутат Полтавської обласної ради від партії “Європейська Солідарність” Олександр Трухін, який чи не єдиний із «порохоботів» зміг пролізти у «слуги» і став народним депутатом на Дніпропетровщині.

Непогано влаштувався і його товариш по фракції Блок Петра Порошенка Олександр Біленький, якого олігарх Андрій Веревський поставив першим номером у партію «Довіра».

Пан Трухін потурбувався, щоб його бізнес-партнерів братів Олександра і Олега Лєдніків залишили на посадах у митниці й податковій. Більше того, колишнього митника Олександра Лєдніка О. Трухін влаштував на роботу заступником начальника регіонального фонду Держмайна у Полтавській області. А податківця Олега Лєдніка – на роботу в «найжирнішу» для корупціонерів Закарпатську область – там він працював першим заступником начальника податкової інспекції.

Коли О. Трухіна призначили керувати полтавськими «слугами», О. Лєднік став головою Кременчуцької РДА. У новому районі, до якого увійшли Глобинський, Семенівський та Козельщинський, «казначей Януковича» відновив старі схеми поборів і почав  «обілечувати» перевізників. А щоб вони були покірнішими, влаштував для них масові перевірки зі штрафами за участю полтавської поліції.

Брат Олега Лєдніка – Олександр – пішов на пенсію. Справа в тому, що у 2016 році митник Януковича вирішив оформити собі статус учасника АТО. І підробив документи про те, що нібито брав участь у боях у складі батальйону «Донбас». Але бійці «Донбасу» це спростували. Виявилося, що Лєдніка справді оформили на службу за контрактом, але служив він «дистанційно».

Зрозуміло, що коли всі ці історії про О. Лєдніка випливли на поверхню, депутати районної «Слуги народу» звернулися до Президента Зеленського, щоб він звільнив з посади «казначея Януковича». Але за бізнес-партнера заступився нардеп О. Трухін. Він залякує й погрожує депутатам фракції «Слуга народу», вимагаючи відкликати проєкт звернення до Зеленського.

121