ВОДА / Кременчук ледь не залишився без гарячої води: “водоцид” відклали

Учора місцеві ЗМІ повідомляли про те, що із завтра, святкового Першого травня, Кременчуцька ТЕЦ припинить подачу гарячої води на все місто. Цю інформацію підтвердили й на Кременчуцькій ТЕЦ. Сьогодні стало відомо, що “водоцид” відклали на 20 днів.

Причиною складної ситуації стало те, що 1 травня 2021 року завершується строк дії положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу, у відповідності до якого відбувалося постачання газу виробникам теплової енергії для потреб населення від НАК «Нафтогаз України».

У НАК “Нафтогаз України” зазначають, що подальше отримання газу можливе лише за умови укладання контрактів на його купівлю у НАК “Нафтогаз України” та, звісно, на умовах останнього. Причому, укладання контракту відбуватиметься вже на комерційних засадах — тобто за умови 100%-ї попередньої оплати енергоносіїв, передає КременчукОперативний.

Втім, віцемер Кременчука з комунальних питань Іван Москалик так прокоментував ситуацію, що склалася, виданню ТелеграфЪ:

Говорити про те, що з 1 травня в усіх не буде  гарячої води – зарано. За нашою інформацією, дію ПСО* можуть продовжити на два місяці. Тоді, можливо, нам продовжать подавати гарячу воду. А якщо нічого не зміниться, постачання гарячої води припинять. Причому не лише у Кременчуці, а по всій Україні. Вся Україна буде без газу! Питання навіть не у фінансах. Немає процедури укладення нових договорів. Немає контрагентів, з якими на законних підставах можна укласти угоди. Я б сказав, 50 на  50, що гарячої води не буде.

Керівник ПрАТ «Кременчукгаз» Богдан Оксененко каже, що підприємство як газорозподільна організація отримала доручення  припинити розподіл газу і КремТЕЦ, і «Теплоенерго».

Від оператора ГТС (газотранспортної систем – ред.) ми отримали  інформацію, що в цих підприємств немає постачальника  газу. Угоди з НАК «Нафтогаз України» закінчилися, НАК відмовився їх подовжувати. Відповідно, і надіслали інформацію підприємствам, що вони мають зупинитися і вирішити питання з постачальником газу.

За словами пана Оксененка, НАК «Нафтогаз України» пропонує угоди зі своєю дочірньою компанією «Нафтогаз-трейдінг», але вона не встигає укласти угоди і пропонує неприйнятні для теплоенергетики умови. Зокрема, якщо до цього ціна на газ для ТКЕ складала близько 6500 грн за тисячу кубометрів – на вільному ринку буде 9200-9300 грн. І така ціна потягне захмарне зростання тарифів для населення, якщо уряд не подовжить дію ПСО.

Але сьогодні на засіданні міськвиконкому Кременчука повідомили, що відключення відкладено до 20 травня. За цей час теплопостачальні компанії мають укласти нові угоди з “Нафтогазом” та мають вирішитися проблеми нормативних актів.

* ПСО для теплоенергетики (покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів).

199