СВИЩОВ / Місто презентувало виставку про свого визначного письменника

Муніципалітет міста-побратима Кременчука, болгарського СВИШТОВА, Історичний музей та Картинна галерея міста, взяли участь у виставці “Книжкове фойє з автографом” в обласному центрі – Велико Тирново.

У заході взяли участь різні видавці та установи у галузі культури та мистецтва, які мали змогу переглянути виставку, фільм та фототип книги “Бай Ганьо”.

«Бай Ганьо. Неймовірні оповідання про одного сучасного болгарина» є сатиричним твором уродженця Свиштова, письменника, поета й громадського діяча Алеко Константинова. Книга, яка побачила світ у 1895 році, і досі є однією з найпопулярніших у всій болгарської літератури, а її головним героєм є дрібний торговець трояндовою олією Ганьо Балканський (бай Ганьо).

Директор свиштовського Департаменту культури Росен Марінов представив виставку “Бай Ганьо в мультфільмах Стайка Ніколова”, яка включала 30 панно та майже 40 мультфільмів, спеціально підібраних, аби відповідати оригінальному твору.

Директор Історичного музею Свиштова Івеліна Габровська розповіла про життя Алеко Константинова, представлене експонатами в її культурному закладі. Присутні були ознайомлені з невідомими фактами життя письменника та його юридичною діяльністю.

У другій частині заходу пан Марінов познайомив присутніх з фільмом про Свиштов, батьківщину Алеко Константинова. Його створенню сприяли дві річниці – 160 років з часу спорудження будівлі дому родини Константинових та 95 років з часу перетворення її на музей.

Фільм викликав великий інтерес у присутніх і зацікавлення самим Свиштовом. Це стало чудовою причиною для директора Департаменту культури та історичної спадщини запросити гостей відвідати місто та на місці ознайомитися із ще цікавішими фактами з історії Болгарії, передає Фокус.

25