ЦЕРКВА / В обласному центрі обурені білбордами одного з митрополитів

Депутатка Полтавської районної ради Руслана БАЗАЛУК написала депутатське звернення щодо обурених вірян-християн і представників патріотичної спільноти Полтави щодо розміщення на білбордах міста Предстоятеля РПЦвУ – Митрополита Онуфрія, який є постійним членом Синоду Російської Православної Церкви.

Депутатка наголошує, що титул Онуфрія – «Митрополит Київський і всієї України» – є некоректним і неканонічним, бо після Об’єднавчого Собору Православна Церква України єдина має канонічну юрисдикцію для православних в Україні.

Про це інформує інтернет-видання Полтавщина.

Депутатка наголошує на тому, що на восьмому році війни полтавці змушені спостерігати на вулицях міста агента впливу держави-агресора, яка намагається знищити нас як на полі бою, так і на інформаційному фронті. За її словами, такі прояви громадяни розцінюють як елемент гібридної війни проти українського народу.

З 17 серпня 2014 року Онуфрій має титул Митрополита Київського і всієї України Української Православної Церкви Московського Патріархату. З 15 грудня 2018 року з точки зору Вселенського патріархату є митрополитом у Києві і без титулу. Згідно зі статутом УПЦ МП, після того як Онуфрій став її предстоятелем, його ім’я поминається в усіх храмах Московського Патріархату в Україні, після імені Московського Патріарха Кирила. Звертаю Вашу увагу на надпис, що надруковано на білбордах під фотографією Онуфрія: «Митрополит Київський і всієї України». Таке формулювання є некоректним і неканонічним. Після Об’єднавчого Собору Православна Церква України, як і кожна Помісна Церква, має виняткову канонічну юрисдикцію на своїй території, тобто ПЦУ єдина має канонічну юрисдикцію для православних в Україні. Інші православні юрисдикції, в першу чергу Московський Патріархат, якщо і знаходяться тут, то всупереч канонам і звичайному порядку, – йдеться у депутатському зверненні.

Депутатка нагадала, що 8 травня 2015 року Митрополит Онуфрій відмовився встати у Верховній Раді під час оприлюднення Президентом України імен героїв, які відзначилися в АТО. У 2018 році Онуфрія внесено до бази «Миротворця», що сталося після засідання синоду УПЦ МП, на якому священики закликали Константинополь відкликати своїх екзархів і зазначили, що Україна є канонічною територією Російської Православної Церкви – найвідомішого і найбільшого транскордонного релігійного утворення Росії.

Ми вдячні за мирне небо над Полтавщиною, тому всі наші сили мають бути направлені на захист національних інтересів. Не можна допускати з боку Росії створення «порядку денного» в нашому місті. Уявіть собі, як мають почувати себе близькі загиблих, спостерігаючи рекламу церкви країни-агресора? Як пояснити дитині, що її батько загинув захищаючи суверенітет України, і одночасно споглядати представника ворожої країни на зупинці біля власного будинку?, – пише пані Базалук.

Депутатка закликала “провести профілактичну роботу з усіма організаціями/компаніями, які надають рекламні послуги, для подальшого запобігання проявам антидержавницької пропаганди” та нагадати їм про штрафні санкції за приниження національної честі та гідності, або образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, передає Релігійно-інформаційнаСлужбаУкраїни.

74