ЛОКДАУН / Транспорт – по годинах: і це, і всі інші рішення – не рівень міста

На регіональній Комісії з питань ТЕБ і НС, що відбулась сьогодні в обласному центрі, установили часові обмеження у роботі громадського транспорту на Полтавщині. Вчора, як відомо, раніше були прийняті й інші рішення щодо строгого карантину.

15 квітня на засіданні регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішили встановити більш жорсткі обмеження у роботі громадського транспорту на території Полтавської області. Таким чином внесли зміни до протоколу №8/2021 від 13 квітня 2021 року позачергового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.

Отже, з понеділка 19 квітня вводять додаткові часові обмеження щодо проїзду в громадському транспорті:

– проїзд буде здійснюватися лише з 6:00 до 10:00 години та з 16:00 до 19:00.

В інший час громадський транспорт не працюватиме, передає Зміст.

Офіційного рішення з цього приводу кременчуцькою владою на міському рівні ще немає, але, вочевидь, воно буде таким самим. Звісно, і це, і усі, вже прийняті, карантинні заходи не подобаються багатьом кременчуківцям і сильно б’ють по підприємцях, які змушені на час закрити свій бізнес. Чимало кременчуківців також не розуміють, чому вводили “червоний” рівень у Кременчуці, якщо в місті показники інфікування й навантаження на лікарні відповідали “помаранчевій зоні”.

Видання КременчукToday надало відповіді на ці та інші запитання.

  • Хто і чому затягнув Кременчук до “червоної зони”?

Біда в тому,  що в “червону” зону нас затягла Полтава, а також такі міста, як Миргород, Лубни і Горішні Плавні. У цих громадах ще 3 квітня було введено посилений карантин, що відповідає “червоному” рівню. Найгірша ж ситуація була і залишається в Полтаві.

Для порівняння: у дні, коли в Кременчуці за добу виявляли 60-70 нових хворих, то у Полтаві їх було по 200-300. Відповідно, і рівень госпіталізацій був у кілька разів більшим. При цьому кількість тестувань у Кременчуці одна з найбільших в області.

Але чому ж тоді у Кременчуці ввели “червоний” рівень? Такі рішення приймає у Києві Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Робить це вона на основі середніх даних по області – неважливо, які міста ці дані “забезпечили”.

Упродовж минулого тижня у Полтаві  різко зросла динаміка інфікування та рівень госпіталізацій. Вони вплинули на показники області, тож 13 квітня у Києві й прийняли рішення оголосити всю Полтавщину “червоною” (показники можна знайти на сайті МОЗ). За правилами, після рішення Державної комісії ТЕБ і НС засідають обласна та міські, але це вже формальність.

Відповідно, у Кременчуці всі обмеження (включаючи заборону на роботу непродовольчих ринків, магазинів і транспорту) були введені за наказом з Києва, міська влада лише формально підтвердила їх.

  • Чи може міська влада скасувати “червоний рівень”?

Ні, не може. Рішення про це приймається лише у Києві, на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На місцевому рівні влада може лише посилити карантин, але не послабити його. Тож нам залишається лише чекати, коли ситуація стабілізується, і показники області в цілому будуть кращими.

  • Як міська влада може допомогти?

У владі розуміють, що багато кременчужан отримують збитки через введення “червоного” рівня. І в мерії намагаються максимально допомогти. Зокрема, всі підприємства забезпечили перепустками в транспорт – лише за один день їх видали більше 50 тисяч. Фактично, всі працюючі кременчужани зможуть користуватися транспортом.

Окрім того, у міській владі прослідкують, щоб підприємці та наймані працівники, які змушені зупинити роботу, отримали компенсацію в розмірі ₴ 8 тисяч. З 19 квітня вже можна подавати заяви на її отримання.

Також у міській владі продовжують максимально допомагати медикам та лікарням, щоб мінімізувати рівень захворюваності в місті й швидше вийти з “червоної” зони.

  • Як довго триматиметься “червоний рівень”?

Знову ж таки, все залежить від показників. Як тільки знизиться рівень інфікування та госпіталізації, область, а з нею і Кременчук, повернуться на “помаранчевий” рівень. Коли саме це станеться, сказати важко. Фахівці вважають, що не менше, ніж через два тижні.

Але кожен з нас може сприяти тому, щоб “червоний” рівень скасували раніше.  Для цього варто дотримуватися карантинних норм: носити маску, мити руки, триматися дистанції. Будемо менше хворіти, швидше пом’якшать карантин.

180