СЛАВУТИЧ / До хіросімського “журавлика” додасться “троянда” Чорнобиля

З міста-побратима Горішніх Плавнів, сіверського СЛАВУТИЧА, паперові «Квіти Відродження», виконані у техніці оригамі, учасники челенджу відправлять рідним, друзям, колегам з різних міст та країн.

Одне з наймолодших міст України – Славутич – почали будувати у 1986 році для співробітників  Чорнобильської АЕС, яких евакуювали після  катастрофи на атомній електростанції. Нині місто живе і розвивається. Його жителі зберігають пам’ять про те, де та як вони проживали до аварії.

ДО 35-х роковин Чорнобильської катастрофи у місті розгорнуто челендж «Квітка-Відродження».

Ідею челенжу запропонувала депутат Вишгородської районної ради, директор Палацу дітей та молоді міста Славутича Ніна Єрьоміна.

Як зауважили у Вишгородській районній раді, учасникам челенжу пропонується навчитися виготовляти в техніці оригамі та відправити свою  «Квітку Відродження» рідним, друзям, колегам з різних міст та країн. Таким чином відбудеться просування та популяризація «Квітки –Відродження».

 Чому троянда? Бо вона символізує місто Прип’ять, візитівкою якої була ця квітка. Чому біла? Бо білий колір – символ екологічно чистого довкілля, він несе спокій, служить хорошими ліками від стресу. Саджанці саме такої білої троянди  нового сорту «Надія Відродження» подарувала Славутичу до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи французька фірма «МІЛТОН ІНТЕРНЕШНЛ», – зауважила пані Єрьоміна, коментуючи символіку концепту “Квітки-Відродження”.

За її словами, техніку оригамі обрали на знак солідарності з прикладом Японії, яка також пережила подібну трагедію під час аварії на атомній станції «Фокусіма-1». За прикладом японських журавликів, в Україні буде свій символ – біла троянда, «Квітка-Відродження».

Вишгородська райрада закликала всіх жителів району долучитись до челенжу, передає Погляд.

3