ЕКОЛОГІЯ / Дослідження показало, що ґрунтові води міста отруєні нітратами

За результатами досліджень виявлено, що 41% з працюючих колодязів Кременчука не відповідають вимогам санітарних норм за вмістом нітратів.

Рівень нітратів у деяких колодязях сягає 213,0 мг/дм3.

Про це повідомляє пресслужба міськвиконкому з посиланням на Кременчуцьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Нітрати — це солі азотної кислоти, багато з яких під назвою «селітри» широко використовуються як мінеральні добрива в сільському господарстві, а також у промисловості. Крім того, нітрати є природним продуктом кругообігу азоту в біосфері та головною формою неорганічного азоту в ґрунті.

На жаль, в результаті нераціональної і необдуманої діяльності людини виникло порушення його екологічного балансу, яке спричинило накопичення нітратів в рослинних продуктах, питній воді, що, в свою чергу, призвело до різкого збільшення нітратного навантаження на організм людини.

Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму, саме тому при надходженні в організм людини нітратів в дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння.

Безпечною для дорослої людини дозою нітратів є 150—200 мг на добу, гранично допустимою — 500 мг, токсичною може бути доза більша за 600 мг, передає КременчукОперативний.

Ознаками гострого отруєння нітратами є виражена синюшність шкіри та слизових оболонок (зрідка може бути різка блідість); різка загальна слабкість, сонливість, (у дітей неспокійна поведінка); запаморочення голови, сильні головні болі, потемніння в очах; задишка; порушення координації; зниження артеріального тиску, збільшення частоти серцевих скорочень; у важких випадках – судоми, втрата свідомості, коматозний стан.

211