ВЛАСНІСТЬ / Область не хоче віддавати Кременчуку колишні аптеки міста

Обласна влада робить все можливе, щоб не допустити передачу кременчуцьких аптек на баланс міської громади. Складається враження, що майно погрузлого в боргах “Полтавафарм” вже таємно продали. 

До початку 2000-х років три аптеки перебували на балансі Кременчуцького аптекоуправління, знаходилися у міських комунальних приміщеннях, які спеціально були збудовані під розміщення аптек.

Але згодом область забрала ці аптеки в обласне комунальне підприємство «Полтавафарм». Таким чином кременчуцькі аптеки потрапили до складу обласного комунального підприємства. Але нічого доброго з цього не вийшло.

​Завдяки «успішному» менеджменту фінансова ситуація на «Полтавафарм» сьогодні така: ₴ 43 мільйони – борги перед постачальниками, близько ₴ 5,5 мільйона – борги по виплаті заробітної плати працівникам, більше ₴ 4 мільйонів – заборгованість по сплаті податків. Із 167 аптечних закладів КП «Полтавафарм» сьогодні працюють тільки 83 аптеки. Багато претензій кредиторів розглядаються у судах.

Депутати від Кременчука добиваються, щоб кременчуцькі аптеки повернули у власність громади. Так, депутат, віце-мер Кременчука, Ольга Усанова вимагає прийняття рішення, проєкт якого повинен був розглянутий на сесії обласної ради ще 23 лютого. Але якраз перед розглядом цього питання в сесійній залі… раптом вимкнули світло і засідання закрили. Дату продовження сесії голова облради О. Біленький досі не визначив.

Депутат облради Ольга Усанова ("За Майбутнє") вимагає прийняти рішення про повернення аптек громаді Кременчука
Депутат облради, віце-мер Кременчука, Ольга Усанова (крайня праворуч) вимагає прийняти рішення про повернення аптек громаді Кременчука

Ще один цікавий момент. Вчора відбулося засідання робочої групи обласної ради з вивчення ситуації на ПОКП «Полтавафарм». І якраз перед початком її роботи… надійшло повідомлення про “замінування” приміщення облради. Незважаючи на це, депутати дочекалися, поки правоохоронці перевірять приміщення й таки провели засідання.

На ньому одностайно вирішили – передати три аптеки, які знаходяться на території Кременчука, у власність громади міста. Для цього Кременчуцька міська рада вже здійснила всі необхідні заходи, а до порядку денного четвертої (незавершеної) сесії обласної ради включено проєкт відповідного рішення, передає КременчукToday.

Втім, виникає запитання: а чи буде скликана сесія до 5 квітня – дати, коли відбудеться засідання суду за позовом про стягнення боргів з «Полтавафарм»?

Складається враження, що ПОЛТАВАФАРМ вже комусь продали… Проте час розставить все на свої місця, – наголошує пані Усанова.

160