ALYTAUS / Місцеві авіатори борються з вільною економічною зоною

Рішення суду міста-побратима Кременчука, литовського АЛІТУСА, залишено без змін Каунаським обласним судом, який дозволив муніципалітету взяти у свою власність майно колишнього державного аеродрому.

З цим рішенням незгодний міський аероклуб “Алітус», оскільки до майна, переданого литовським урядом з аеродромом “Перший Алітус”, входить 8 будівель готелю та 15 літаків. 

Залишкова вартість усіх цих активів станом на кінець березня минулого року становила усього 2 212 євро. Наприклад, така залишкова вартість є для всіх літаків, двох авіаційних ангарів, гуртожитку, адміністративної будівлі.

Водночас місцеві авіатори неодноразово заявляли, що деякі літаки можуть бути продані за десятки тисяч євро. До того ж рішення суду може призвести до зникнення міського аероклубу, у відання якого опинилося більше сотні гектар землі. Але льотні поля не можуть діяти без відповідної інфраструктури.

Аероклуб стільки не використовував. Укладено контракт з однією дитячою планерною школою, тож ми тренуємось з дітьми. Я розумію, що після такого рішення суду існує реальна загроза зникнення аеродрому в Алітусі, оскільки муніципалітет, прийнявши майно, має право звернутися до Національної служби земель з проханням розірвати договір на оренду понад 100 га. Але є приклади в Литві, коли муніципалітети, що перебрали активи авіаторів, знову передають їх до аероклубів у позику. Можливо, в муніципалітету є ідеї передати наше вживане майно іншим державним установам авіаторів, які також знаходяться в Алітусі, – каже Даліус Сінкявічюс, керівник аероклубу “Алітус”.

Муніципальна влада має намір використати майно та землі аеродрому для створення в місті вільної економічної зони. Останнє рішення обласного суду ще може бути оскаржено, тож ще можна сподіватися на компроміси й збереження авіаційної інфраструктури в Алітусі.

86