БОРГИ / Підприємство олігарха – найбільший боржник до Пенсійного фонду

Кременчуцьке підприємство мільярдера Костянтина Жеваго «АвтоКрАЗ» на сьогодні є найбільшим боржником Пенсійного фонду серед усіх міських підприємств.

Про це повідомили на засіданні комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати у виконкомі.

У цілому борги підприємства складають ₴ 39 млн, із них ₴ 24 млн – це єдиний соціальний внесок (у разі несплати  це відгукнеться на майбутніх пенсіях працівників) та ₴ 15 млн – по пільгових пенсіях.

Також борги перед Пенсійним фондом має сталеливарний завод – представник підприємства пообіцяла, що найближчим часом вони будуть погашені. Поступово розраховується з боргами колісний завод, а ПП «Обід» (споріднене із заводом) погасило борг перед ПФ, які були на початок року.

Що стосується «АвтоКрАЗу», то, як повідомили на комісії, підприємство не йде на контакт з органами Пенсійного фонду. На засіданні комісії вирішили писати лист до КМУ, де, як поінформувала віцемер Ольга Усанова, має найближчим часом розглядатися питання  боргів «АвтоКрАЗу».

Нагадаємо, борги по зарплаті сягнули ₴ 66 млн грн, а сума в цілому разом з пенсійними боргами – ₴ 105 млн грн.

Представник Пенсійного фонду Олег Глінкін також поінформував, що за січень-лютий цього  року надходженні до ПФ по міських підприємствах склали ₴ 10,7 млн Порівняно з минулим роком вони зменшились на ₴ 1,5 млн грн за рахунок сталеливарного заводу, «АвтоКрАЗу», колісного заводу, ТОВ «Фламма», яке теж є боржником і по зарплаті, і по ЄСВ, передає ТелеграфЪ.

78