ПТАХИ / На ставку Міського саду потоваришували лебідь та лелека

Птах, що прославився нестерпним ставленням до сторонніх на ставку у Міському парку, зав’язав нову чоловічу дружбу.

У Кременчуці на озері Міського парку може бути лише один господар – чорний лебідь Гриша. Своє право на володіння водоймою він неодноразово доводив, б’ючи й виштовхуючи з води недбайливих плавців, яким заманулося охолодитися в пташиному ставку.

Але виявилося, що і йому не чужа шляхетність. На початку вересня місцеві жителі знайшли в полі знесиленого лелеку й передали його до Міського саду. Лелеку виходили, назвали Жорою. Птах людей не боїться, спокійно бере їжу з рук працівників саду і навіть дозволяє себе гладити і брати на руки.

Болота висохли, годуватися йому нічим, тому ми забрали його собі, два тижні відгодовували рибою, та й випустили на озеро, – розповів директор саду Віталій Дедюрін.

Гриша ж спершу до новачка поставився з прохолодою – як і належить господареві, спробував прогнати чужака, але, мабуть, скромний і добродушний характер Жори переконав лебедя, що його володінням нічого не загрожує.

Після того, як у квітні Гриша втратив дружину Машу, яку заклювали агресивні чайки, поки вона висиджувала потомство, лебідь все ще вдовець, але тепер у нього є новий кращий друг – птахи співіснують мирно і навіть не б’ються за корм, передає КП.

175