СУД / У справі різанини біля “кривавої арки” 4 роки не можуть винести вирок

У справі «різанини» в Полтаві, яка відбулась за участю кременчуцьких охоронців, вже пів року як досліджено всі докази. Однак суддя досі не може оголосити вирок у судовому процесі, який триває вже 4 роки.

Сьогодні відбулося судове засідання по справі «кривавої арки» — конфлікту між противниками будівництва кафе в арці будинку на вул. Соборності, 27 та охоронцями з Кременчука.

Обвинувачених двоє — Анатолій Прядко та Євгеній Усенко. Вони 5 квітня 2017 року приїхали в Полтаву, щоб завадити активістам знести будівельний майданчик під кафе ФОП Степаненка. В результаті сутички ножові поранення отримали активісти Олександр Коба та Дмитро Юденко.

Засідання в черговий раз довелося перенести через хворобу одного з обвинувачених. Адвокат Григорій Фелоненко надав суду довідки, які підтверджують, що Анатолій Прядко перебуває на амбулаторному лікуванні. Хвороба Прядка пов’язана з органами мовлення, тому засідання попросили перенести, щоби обвинувачений міг сказати останнє слово.

Прокурор Руслан Пічугін ознайомився із довідкою та заявив, що стан здоров’я Прядка не є поважною причиною для неявки у суд. Він попросив застосувати примусовий привід на наступне судове засідання. Зрештою суддя просто переніс судове засідання на два місяці.

Прокурор Руслан Пічугін
Прокурор Руслан Пічугін

Зазначимо, що ще влітку 2020 року суд дослідив всі докази по справі. Основними доказами є велика кількість відео з початком сутичок біля «Газетного ряду» від різних телеканалів та знятих на телефон очевидцями подій. На деяких із них видно, як Усенко тримає у руці ніж та завдає удари Олександру Кобі, коли той бореться з Анатолієм Прядком.

Потерпілі Дмитро Юденко та Олександр Коба
Потерпілі Дмитро Юденко та Олександр Коба

Дмитро Прядко вину не визнав. Він розповів, що боровся з Олександром Кобою, але ножем його не бив. Євгеній Усенко зізнався, що під час сутичок знайшов на підлозі ніж кілька разів вдарив ним Олександра Кобу. Хто порізав Дмитра Юденка, досі невідомо.

Суддя Анатолій Савченко
Суддя Анатолій Савченко

Влітку 2020 року суддя Анатолій Савченко переніс оголошення вироку аж на 2 місяці. Він пояснив такі терміни тим, що завантажений роботою, а в серпні взяв відпустку. Вирок мали оголосити 6 жовтня, але засідання перенесли, бо Євгену Усенку зробили термінову операцію. 24 грудня засідання знову перенесли, оскільки Усенко захворів на ковід.

Сьогодні сталося навпаки. Євгеній Усенко прийшов, а Анатолій Прядко захворів. Без його присутності вирок оголосити неможливо. Анатолій Савченко переглянув свій графік, він як завжди виявився щільним, а у квітні суддя йде у відпустку. Тому засідання він призначив на 12 травня.

Фактично суддя мав визначитися із рішенням ще влітку 2020 року. Можна припустити, що йде затягування судового процесу. В такому випадку залишається запитання, для чого обвинуваченим потрібен виграний час?

Анатолій Прядко та Євгеній Усенко знаходяться на свободі й можуть вільно пересуватися країною. Прядка затримали на місці події й одразу відправили під варту. Усенка поліція затримала у Кременчуці, там він отримав домашній арешт. Однак, прокуратура оскаржила це рішення у Полтаві й він також відправився у СІЗО. Згодом під домашній арешт відпустили обох обвинувачених. У вересні 2019 року суддя пом’якшив міру запобіжного заходу до особистого зобов’язання.

Анатолія Прядка обвинувачують за ч. 2 ст. ст. 121 КК України (нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень). Йому загрожує позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Євгенія Усенка обвинувачують за ч. 1 і 2 ст. 121 КК України (нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень групою осіб). Йому загрожує позбавленням волі на строк від семи до десяти років, передає Полтавщина.

8