МАШИНОБУДУВАННЯ / КВБЗ пропонує розширити “Велике Будівництво”

Голова наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Володимир ПРИХОДЬКО запропонував розширити державну програму «Велике Будівництво», що вже довела ефективність в автодорожньому будівництві, на галузь залізничного транспортного машинобудування.

Про те, як Крюківський вагонзавод пропонує через “Укрзалізницю” відродити Україну голова наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Володимир Приходько розповів під час виступу на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Інфраструктура”.

Ми знаємо, що програма “Велике будівництво”, яку здійснює “Укравтодор”, дала дуже серйозний результат, додаткове зростання близько 1,5% ВВП на рік. У залізничників є можливості набагато ширші. Якби подібна програма була запущена для підприємств з / д транспорту, то країна отримала б зростання ВВП на 2,5-3,5%, – сказав пан Приходько на інвестфорумі.

З урахуванням ефекту в суміжних галузях, показник додаткового економічного приросту може збільшитися вдвічі. І рамках програми необхідно передбачити щорічну закупівлю до 15 тис. вантажних вагонів на рік.

Нині зношеність парку вантажних вагонів “Укрзалізниці” становить 92-98%, заміні підлягають 73 тис. вагонів, що дозволить отримати додатково ₴ 31 млрд до держбюджету і забезпечити 15 тис. робочих місць в вагонобудуванні і ще 30 тис. місць у суміжних галузях.

Ефект від використання інноваційних вагонів з навантаженням 25 тонн на вісь дасть ₴ 0,8-1,0 млрд на рік. Також вдасться зберегти міжнародні залізничні перевезення, які зараз втрачаються, – підкреслив керівник КВБЗ.

На його думку, оновлення вагонного парку є самоокупним проєктом.

Однією з першочергових заходів для цього має стати прийняття Постанови про локалізацію при держзакупівлях машинобудівної продукції.

Постанова має діяти до моменту вступу в силу законопроекту №3739 про локалізацію в машинобудуванні, який зараз на розгляді у Верховній Раді, – пояснив пан Приходько.

Раніше Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону №3739 «Про внесення змін до закону України «Про державні закупівлі» для створення передумов сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» в липні поточного року.

Форум «Інфраструктура» проходив у Києві 22-24 лютого 2021 року у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30», передає НовиниПолтавщини.

153