ДІТИ / Кременчуцькі депутати облради відстояли дитячий заклад

Завершена тривала боротьба депутатів Полтавської обласної ради від Кременчука за збереження Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у Полтаві. На сьогоднішньому пленарному засіданні облради прийнято позитивне рішення з цього приводу.

Як розповіла депутат, віце-мер Кременчука, Ольга Усанова, на робочій групі вдалося випрацювати компромісне рішення, завдяки якому Центр реабілітації буде збережено. Обласна рада по суті створила новий обласний дитячий центр, який матиме дві філії – у Полтаві та у Гадячі.

У полтавському перебуватиме до 20 дітей, а в Гадячі  – до 40 дітей. Це дозволить розмістити їх у комфортних та безпечних умовах.

Також всі працівники Центру пройдуть атестацію та навчання. Буде оголошено конкурс на посаду директора обласного Центру з тим, щоб його очолив фахівець високого рівня, який зможе підібрати професійний колектив, забезпечить права дітей.

Щиро вдячна всім, хто долучився до роботи й допоміг захистити права дітей та зберегти притулок, – зауважила пані Усанова.

Нагадаємо, навколо цього дитячого закладу на початку цього року розгорівся скандал. На першій сесії обласної ради нового скликання голова облради Олександр Біленький пролобіював питання перенесення обласного Центру реабілітації дітей з Полтави до Гадяча, а більшість депутатів, не розібравшись, що до чого, поспішили за нього проголосувати. 

Якщо б не вдалося скасувати цього рішення, то з 5-го березня 48 працівників Центру опинилися б на вулиці, а дітей відправили у віддалений райцентр.

Навіть у Верховній Раді назвали незаконним виселення Центру реабілітації дітей з Полтави до Гадяча. А те, з яким завзяттям пан Біленький наполягав на виселенні Центру з Полтави, наводило на думку про те, що земельну ділянку вже пообіцяли продати забудовникам. Тим більше, що частина території дитячого закладу вже була забудована з порушенням законодавства.

Тож відразу після скандального голосування низка депутатів, основан частина яких була з Кременчука, стали на захист обласного Центру реабілітації дітей. Віце-мер Кременчука Ольга Усанова вимагала поставити на розгляд це питання на позачерговій сесії 14 січня, однак голова облради демонстративно відмовився це зробити.

Зрештою, було створено робочу групу, до якої увійшли представники всіх фракцій. Завдяки роботі групи вдалося вийти на рішення, яке дозволило зберегти обласний притулок. На сесії його підтримали голосами 47-ми депутатів, передає КременчукToday.

155