МІСТ / Про новий міст розповідали на форумі й представляли його макет

Сьогодні Зеленський виступив на всеукраїнському форумі “Україна 30. Інфраструктура”.  У своєму виступі він згадав майбутнє будівництво нового моту у Кременчуці.

Зеленський, зокрема, наголосив на тому, що новий Кременчуцький міст через Дніпро стане одним з найважливіших інфраструктурних об’єктів для України. І почнеться його будівництво вже цього року.

Був представлений і макет нового кременчуцького мосту.

Як повідомлялося раніше, 8 лютого в Укравтодорі було підписано  договір на будівництво нового мосту в Кременчуці. Це буде вантовий  міст довжиною 1,7 км. Завдяки чотирьом смугам руху пропускна спроможність мосту зросте до 15 тис. автомобілів на добу.

Про необхідність будівництва нового мосту через Дніпро заговорили ще у 1980-х роках на рівні Ради Міністрів УРСР. Вже тоді фахівці розуміли, що Крюківський міст не витримує зростаючого навантаження, і в Кременчуці треба будувати ще один перехід. Було розроблено ескізний проєкт, проведено ТЕО, навіть передбачено зміни в Генплані міста. Однак питання щоразу відкладалося на потім, незважаючи на аварійний стан існуючого мосту.

Перші ескізні проекти новогомосту в Кременчуці з'явилися ще в 90-х роках, але реалызувати їх тоді не вдалося
Перші ескізні проекти нового мосту в Кременчуці з’явилися ще в 90-х роках, але реалізувати їх тоді не вдалося

Знову про будівництво нового мосту заговорили на початку 2017 року. В уряді доручили Укравтодору узгодити місце розташування нового мосту. Тоді ж олігархові Костянтину Жеваго вдалося пролобіювати ідею будівництва нового мосту не в Кременчуці, а під Горішніми Плавнями.

Одіозний олігарх, який зараз ховається від правосуддя за кордоном, фактично вкрав у кременчуківців новий міст, аби вирішити власні бізнесові проблеми. Справа в тому, що в недалекому майбутньому п. Жеваго планує розробляти кар’єри не лише на лівому, а й на правому березі Дніпра. А оскільки збагачувальний комбінат знаходиться в Горішніх Плавнях, то потрібний був міст саме біля цього міста, а не в Кременчуці.

Однак така позиція олігарха й Укравтодору не влаштовувала кременчуцьку громаду.

З ініціативи народного депутата Юрія Шаповалова у Кременчуці почався збір підписів з вимогою будівництва нового мосту в Кременчуці. Буквально за кілька тижнів було зібрано понад 24 тисячі підписів, які депутат передав керівникам уряду та Верховної Ради.

З ініціативи Шаповалова зібрали більше 24 тисяч підписів кременчужан
З ініціативи Шаповалова зібрали більше 24 тисяч підписів кременчужан

Тоді ж пан Шаповалов, як секретар транспортного комітету Верховної Ради,  ініціював проведення спеціального засідання цього парламентського комітету. Воно відбулося 5 квітня 2017 року в Києві. Мер міста Віталій Малецький та народний депутат змогли переконати комітет  у тому, що будувати новий міст під Горішніми Плавнями недоцільно, оскільки він не розв’язує транспортних проблем, які існують як у Кременчуці, так і в регіоні.

Також у квітні в Кременчуці пройшли і громадські слухання, зібрані нардепом Шаповаловим. Усі, хто брав участь в обговоренні, були єдиними – новий міст треба будувати лише в Кременчуці, для нашого міста він життєво необхідний.

З чіткою аргументацією виступили мер В.Малецький, нардеп Ю.Шаповалов, перший заступник голови обласної ради Є.Холод, колишній мер міста М.Глухов, архітектори та інженери, науковці, представники громади. За результатами одноголосно прийняли резолюцію, в якій до уряду та Укравтодору поставлено  вимоги відмовитися від будівництва нового мосту в Горішніх Плавнях, а будувати його в Кременчуці.

На громадських слуханнях Шаповалов аргументував необхідність будівництва нового мосту в Кременчуці
На громадських слуханнях Шаповалов аргументував необхідність будівництва нового мосту в Кременчуці

На заклик Шаповалова відгукнулися й депутати обласної ради, які прийняли звернення до урядовців будувати новий міст у Кременчуці.

На цьому боротьба за міст не завершилася. Адже кременчуцькій громаді протистояла потужна інформаційна кампанія у жевагівських ЗМІ, а також великий пул чиновників, проплачених К. Жеваго. Людям олігарха вдалося навіть обдурити китайських інвесторів – їх запевнили, що все вже вирішено, і будівництво мосту можна починати негайно. Ті погодилися навіть підписати меморандум про будівництво мосту під Горішніми Плавнями.

Громади Кременчуцького району виступили проти планів Жеваго будувати новий міст під Горішніми Плавнями
Громади Кременчуцького району виступили проти планів Жеваго будувати новий міст під Горішніми Плавнями

Але боротьбу кременчужан підтримали громади навколишніх сіл. На громадських слуханнях, які пройшли в лютому 2019 року у Кам’яних Потоках,  представники Кременчука, Дмитрівки, Білецьківки, Чикалівки виступили проти того, щоб новий міст будували під Горішніми Плавнями.

Зрештою, титанічна робота принесла свої результати. У  2020 році Ю.Шаповалов разом з колегами провів кілька зустрічей з керівниками уряду, Міністерства інфраструктури та Укравтодору. У липні  того ж року в Укравтодорі заявили, що замовили документацію на будівництво нового мосту в Кременчуці. Вже восени було оголошено тендер на будівництво нового мосту. А наприкінці січня оголошено переможця цього тендеру – турецьку фірму DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş, передає КременчукToday.

m1-819x1024

142