ФОРУМ / Мер Кременчука представив Україні міську програму енергоефективності

У Києві проходить Всеукраїнський форум «Україна 30. Платіжка», який присвячено питанню тарифів, енергетичної незалежності та енергоефективності. Захід проходить за участю представників Офісу Президента, уряду, парламенту, місцевих громад.

Сьогодні у роботі Форуму взяв участь мер нашого міста Віталій Малецький, який представив міську програму «Підвищення енергоефективності громадських будівель Кременчука».

Ця програма допоможе зменшити енерговитрати та зекономити кошти міського бюджету за рахунок впровадження енергоефективних заходів у бюджетних закладах.

Планується охопити 66 громадських будівель, серед яких школи, садочки та лікарні міста. Завдяки модернізації будівель очікується економія енергоспоживання до 50%, а також зменшення шкідливих викидів СО2 на 5,3 тонн щороку.

Для реалізації цієї програми використають допомогу європейських партнерів (зокрема, пільгові кредити ЄБРР та Фонду чистих технологій, а також безоплатний грант СФА).

Фахівці підрахували, що впродовж 20 років після реалізації проєкту місто зекономить понад 1,2 мільярда гривень бюджетних коштів.

Протягом 20-річного періоду загальні вигоди від реалізації проєкту перевищать загальні витрати у 2,6 рази. Ми отримаємо велику економію коштів, які будуть використані на реалізацію важливих соціальних проєктів, – зазначив Малецький на своїй сторінці у ФБ.

У своєму виступі Малецький також звернув увагу на необхідність модернізації житлових багатоквартирних будинків та темпломереж, які дісталися у спадок  ще з радянських часів. А також впровадження власних комунальних теплогенеруючих потужностей. Адже це дозволятиме стримувати тарифи на теплопостачання.

Форум транслювався у прямому ефірі:

114