САМОВРЯДУВАННЯ / Мер Кременчука став заступником голови АМУ

На Полтавщині обрали голову регіонального відділення Асоціації міст України та його заступників. Одним з них став міський голова Кременчука Віталій МАЛЕЦЬКИЙ.

11 лютого на звітно-виборних зборах представників громад вдруге обрали головою регіонального відділення Асоціації міст України очільника Миргородської громади Сергія Соломаху.

Заступниками стали міський голова Кременчука Віталій Малецький та мер Горішніх Плавнів Дмитро Биков.

У засіданні взяли участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зі своїми заступниками, перший заступник голови облради Олександр Лемешко та виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Зараз звітно-виборні збори відбуваються в усіх областях, розповів пан Слобожан.

Це ми робимо для того, щоб були конструктивні перемовини з центральною владою. Ось останній приклад злагодженої роботи — підписання Меморандуму з Урядом (йдеться про меморандум Уряду із місцевою владою щодо тарифів на тепло та гарячу воду). Як організація, яка майже 30 років працює в країні, маємо свою структуру. Тож головне завдання – згуртувати місцеве самоврядування в області. Потім на національному рівні представити план дій з центральною владою, – зазначив виконавчий директор АМУ.

Пан Синєгубов закликав очільників громад до діалогу. Перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко порадив дослухатися до думки мешканців громад.

Серед проблемних питань, які нині турбують громади, назвали ремонт доріг, отримання якісної та доступної медицини, врегулювання питання тарифів, передає НовиниПолтавщини.

Асоціація міст України (АМУ) — всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, що представляє позицію та захищає інтереси місцевого самоврядування, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях. Створена 1992 року за ініціативи міських голів. Член Ради європейських муніципалітетів та регіонів. Учасник впровадження децентралізаційної реформи в Україні.

Станом на грудень 2020 року до складу АМУ входить 909 територіальних громад. Регіональні відділення діють у всіх областях України.

31