КОНФЛІКТ / Мер Світловодська звільнив посадовця, що подав на нього до суду

Начальниця відділу кадрів Світловодського виконкому вручила вчора, 8 лютого, начальнику Управління освіти Геннадію ФРЕНКЕЛЮ розпорядження про звільнення, підписане міським головою Андрієм МАЛІЦЬКИМ .

Перед тим начальник Управління освіти подав заяву до прокуратури й управління поліції Кіровоградської області з вимогою провести перевірку та порушити кримінальну справу за ст. 367 (Службова недбалість) щодо мера міста.

Пан Френкель повідомляв, що в ході децентралізації до міста приєдналися кілька сіл, а з ними – 7 навчальних закладів. Але їхні колективи можуть залишитися без зарплат, а установи – без належних коштів на утримання.

Звільнити Френкеля Геннадія Юрійовича, начальника управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради з 08 лютого 2021 року, на підставі абзацу 2 частини першої статті 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» за порушення Присяги посадової особи місцевого самоврядування, — у той же час йдеться у тексті розпорядженні про звільнення.

У тексті присяги, зокрема, йдеться:

Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно  служити  громаді та народові  України, неухильно дотримуватися Конституції  України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки.

Міський голова Світловодська Андрій Маліцький прокоментував звільнення начальника управління освіти наступним чином:

У нас згідно з моїм розпорядженням провели службове розслідування, тому що у нас виникла ситуація з невиплатою заробітної плати по закладах освіти, харчування тощо. Ніяких дій з цього приводу з боку начальника управління освіти не було. Комісія працювала тиждень, і надала свої висновки.
Тут є відповідні відповіді, які надсилав начальник управління освіти на цю комісію, вони надходили і згідно цих пояснень, а точніше, безпідставних відписок і матеріалів, комісія надала такий висновок. І саме головне — завжди з боку начальника управління освіти знаходяться якісь підстави, аби не виплачувати зарплатню. Це з огляду на те, що при формуванні бюджету всі кошти були закладені. І для того, щоб виплатити заробітну плату — ми спілкувалися з казначейством — ніяких проблем не було. Тільки чомусь з боку начальника управління освіти були якісь проблеми. Ніяких дій не вживалося, і скажу навіть більше — мене здивувало, що спілкування перейшло в якусь інформативну площину: про те, що він подав заяву на нас до поліції та обласної прокуратури, я дізнався з мережі.

За словами міського голови, замість пана Френкеля залишився заступник, з яким міський голова поспілкувався вже сьогодні. Тому завтра будуть проводиться дії, щоб розблокувати виплату заробітної плати.

Сам колишній головний освітянин міста прокоментував своє звільнення так:

На комісії я не був, висновків комісії я не знаю, за що мене звільнили, за який факт — теж. Пояснення з якогось факту в мене ніхто не брав. Я вважаю, що це просто звичайна розправа за те, що я відстоюю інтереси дітей, вчителів, соціального захисту, і змушую міського голову і його оточення займатися справами не не свій розсуд, а так як вимагають нормативні документи, і займатись цим відповідально.

Тож, пан Френкель збирається оскаржувати своє звільнення в суді, передає CBN.

72