РАДА / Кременчуцькі депутати обурені діями голови Полтавської облради (відео)

Депутати Полтавської обласної ради від Кременчука обурені ситуацією, яка склалася з обласним Центром соціально-психологічної реабілітації дітей який розташований на вулиці Халтуріна у Полтаві.

Це престижний район обласного центру, адже двір дитячого закладу прилягає до центральної вулиці Соборності, неподалік – залізничний вокзал, будівля Київської районної ради, житлові будинки старої та нової елітної забудови.

centr1

Кілька років тому саме на території Центру соціально-психологічно реабілітації дітей (колишнього Полтавського обласного дитячого притулку «Любисток») збудували елітну житлову багатоповерхівку. Будівництво не обійшлося без участі обласних чиновників найвищого рівня, адже Центр підпорядковується обласній раді.

Земля тут справді дорога, тож можемо лише здогадуватися, яким був розмір «вдячності» для керівників області, які допомогли бізнесменам відтяпати у дітей ласий шмат землі.

На колишньому подвір'ї Центру реабілітації дітей вже збудували багатоповерхівку
На колишньому подвір’ї Центру реабілітації дітей вже збудували багатоповерхівку (1 – Центр реабілітації, 2 – новобудова)
Земельна ділянка, що залишилася у диятчого Центур - ласий шматок для забудовників

Але на отриманому не зупинилися. Обласні чиновники ще кілька років тому запланували позбутися Центру зовсім, а залишок земельної ділянки продати комерційним структурам під елітну забудову. Є підстави вважати, що в цьому персонально зацікавлений голова обласної ради Олександр Біленький та керівники обласної державної адміністрації. На це вказують наступні обставини.

За останні роки ні обласна рада, ні структури ОДА (зокрема, служба у справах дітей) жодним чином не дбали не лише про розвиток Центру, а й про забезпечення елементарних умов перебування там дітей. Тут не проводилося ремонтів, не купувалося необхідного для реабілітації дітей обладнання, не приділялася увага фаховій підготовці спеціалістів.

Центр був кинутий напризволяще зумисне, його давно готували до виселення, чекаючи нагоди.

Минулого року голова облради пан Біленький особисто дав вказівку виселити Центр із займаного приміщення і з Полтави взагалі. Про це розповів депутат облради від Кременчука Олександр Алексюк, згадавши при цьому, що ніхто, крім Гадяча, не захотів брати до себе дітей з обласного Центру. Тож лише з цієї причини заклад хочуть перевезти саме до цього райцентру.

Надзвичайні випадки у Центрі не змусили чиновників шукати способи допомогти дітям. Навпаки, полтавські чиновники використали їх як привід виселити Центр.

Нагадаємо, минулого року в центрі старші вихованці жорстоко побили хлопчика. Якою мала б бути реакція влади? Для початку, відсторонити керівника та провести розслідування дій персоналу. Але цього так і не було зроблено. Бо старий директор досі не звільнений (ховається на лікарняному).

Натомість керувати Центром призначили випускника вишу, який не має жодного досвіду педагогічної роботи. Служба у справах дітей ОДА повністю самоусунулася від вирішення проблем. А голова облради пан Біленький протягнув через сесію рішення про виселення Центру. До закладу, де перебувають діти з проблемами розвитку і здоров’я, поставилися як до якогось приватного наркопритону: мовляв, вигнати їх з міста і не буде проблем.

Але найбільше шокує реакція обласної влади на факт згвалтування дитини (вихованки Центру) у міській лікарні Полтави. Тобто, коли в лікарні 5-річну дівчинку помістили в одну палату з 13-річним підлітком, ніхто навіть не цікавився тим, що відбувається в палаті. А після чиновники почали використовувати цей випадок як аргумент на користь виселення Центру з Полтави.

До цькування Центру і його захисників залучили «кишенькові» ЗМІ. Щойно депутати обласної ради (зокрема, віце-мер Кременчука Ольга Усанова) стали на захист обласного Центру реабілітації дітей, як ряд ЗМІ почали публікації на захист рішення обласної влади про виселення закладу з Полтави.

Особливо тут старається «Кременчуцька газета». Використовуючи відверті маніпуляції та брехливі факти, «журналісти» видання взялися поливати брудом пані Усанову та її колег. Тобто, головного редактора КГ Булашева не цікавить справедливість щодо дітей – виконати замовлення виявляється важливішим.

Чиновників неабияк налякала оприлюднення інформації про намір продати земельну ділянку Центру реабілітації. Це добре було помітно під час засідання робочої групи, яке відбулося 21 січня у Полтаві. Істерика чиновників стала ще одним доказом, що головне для них не діти, а прибуток від продажу «жирної» земельної ділянки.

Про те, що навколо земельної ділянки обласного Центру реабілітації дітей крутяться серйозні інтереси і великі гроші, свідчить проміжне рішення полтавського суду.

Депутати від фракції «За майбутнє» звернулися із позовом про визнання рішення обласної ради про виселення центру незаконним. На час розгляду справи вони вимагали забезпечити позов – призупинити виконання згаданого рішення.

Показово, що суддя, навіть не дослідивши позиції сторін, не вивчивши всі обставини, відмовила в забезпеченні позову. Тобто обласній владі розв’язали руки й вони можуть виселити Центр хоч завтра, не чекаючи рішення суду. Юристи вбачають у цьому можливий факт гри судді на боці чиновників. Справа в тому, що рішення обласної ради прийнято з кількома порушеннями чинного законодавства, і не скасувати його суд просто не може – надто вже відвертою буде «продажність».

Тому суди в таких випадках зумисне затягують розгляд справи, щоб зацікавлені чиновники встигли «порішати» свої інтереси. А тоді вже можна і скасовувати рішення обласної ради, адже Центр до того часу виселять.

Чиновники навідріз відмовляються розглядати будь-які інші варіанти вирішення проблем Центру. Цей факт, мабуть, найбільше свідчить на користь того, що земельна ділянка Центру не лише обіцяна забудовникам, але за неї вже й аванс взяли. Наразі депутати обласної ради мають кілька варіантів допомоги Центру в Полтаві, але їх ніхто навіть розглядати не хоче, передає КременчукToday.

23