АЛКОГОЛЬ / Нарколог сказав, що водій тверезий, попри показань приладу

Учора пізно ввечері у Кременчуці, на вулиці Миколаївській, патрульні зупинили автомобіль ВАЗ за порушення ПДР. Керманич рухався містом без увімкненого ближнього світла фар у темну пору доби.

Під час складання постанови інспектори помітили у нього ознаки алкогольного сп’яніння. Водій відмовився проходити огляд на місці і забажав їхати до медичного закладу.

Прибувши до Кременчуцького обласного наркологічного диспансеру, 26-річний містянин пройшов тест у лікаря. Результат освідчування — 0.53 проміле, що перевищує норму майже у 3 рази. Ще за 15 хвилин аналізатор Драгер показав 0,47 проміле, що також вважається перевищенням норми.

ннннннн

Але уповноважена особа, а саме лікар-нарколог, так не вважав, він надав довідку про те, що водій тверезий. Такими діями лікарі можуть наражати на небезпеку. Ми все частіше виявляємо водіїв, що стали винуватцями дорожньо-транспортних пригод у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Суспільство та громада вимагають безпечного середовища, за яке поліцейські і лікарі несуть спільну відповідальність. Нагадаємо, згідно спільного Наказу МВС та МОЗ України 1452/735 допустима норма, за яку водій НЕ притягується до адміністративної відповідальності — 0,2 проміле! – повідомляють у патрульній поліції Кременчука.

Всього за вчорашню зміну патрульні склали 4 протоколи за ст. 130 (керування транспортним засобом у стані сп’яніння).

18