МІСТ / Кременчуцький міст має стати для країни показовим проєктом

Як повідомлялося, в результаті тендеру на будівництво нового мосту в Кременчуці перемогла турецька компанія “DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.” з ціновою пропозицією в ₴ 11,24 млрд. Показник економії — 11% від очікуваної вартості.

У грошовому еквіваленті це велика сума — понад ₴ 1,27 млрд.

Зараз очікується завершення всіх тендерних процедур і укладання договору.

Кременчуцький міст має стати показовим проєктом. Він враховує як сучасні світові підходи до проєктування, будівництва, так і потреби вітчизняних виробників — адже 95 % матеріалів будуть українські.

Новий міст буде вантовим – світова практика останніх 20 років засвідчує, що на прогонах понад 150 метрів варто обирати самі такі рішення. Як з позиції матеріаломісткості, так і судноплавства, передає Obozrevatel.

Нагадаємо, чому цей проєкт важливий. Наразі в Кременчуці є лише один міст — Крюківський. Зараз він в критичному стані. І це при тому, що через нього проходять дві державні дороги: М-22 Полтава — Олександрія та Н-08 Бориспіль — Маріуполь, а також залізнична гілка. Фактично, це єдиний міст для пересування між обома берегами Дніпра для півмільйонної Кременчуцької промислової агломерації.

163