ТАРИФИ / Зеленський перевірить ціни на газ уже після дій нардепів

Учора, 19 січня, Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ доручив перевірити відповідність тарифів на газ в усіх регіонах України. Але ще 8 грудня народні депутати Юрій ШАПОВАЛОВ та Олексій МОВЧАН підписали звернення до прем’єр-міністра з проханням перевірити документи щодо сформованої структури тарифу на послуги розподілу природного газу й зменшити тариф на розподіл газу в Полтавській області.

Разом з ними звернення підписали інші нардепи від Полтавщини, зокрема Дмитро Нальотов.

Нардепи в документі зазначають, що «транспортування газу Полтавської області здійснюється з власних родовищ. І щороку на теренах області видобувають близько 8 млрд м³ газу, що становить майже половину видобутку по Україні», тому й просили провести аудит та зменшити тариф.

Наразі ж народні депутати спільно з урядом, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і Антимонопольним комітетом створили антикризовий план дій, який дозволить знизити ціну на газ, зменшити тариф на розподіл і встановити механізм компенсації для тих, хто користується електроопаленням.

З початку лютого, згідно з таким планом, вартість газу буде становити 6,99 грн за куб (на період карантину). За транспортування газу користувачам обіцяють зменшити тариф, який складатиме не більше 1,79 грн за м³.

191