ПРОТЕСТ / Полтавці відповіли Зеленському, що їм соромно за нього

Мешканці Нових Санжар розсердилися на Володимира Зеленського, який в новорічному зверненні заявив, що українцям було соромно за бунт в їхньому селищі. Люди вважають, що відбулося маніпулювання фактами.

У лютому 2020 року влада вирішила поселити в медичному центрі в Нових Санжарах евакуйованих громадян з китайського Уханю, де як раз спалахнула пандемія коронавірусу. Через це й почався бунт та зіткнення з правоохоронцями.

Про це ніхто не каже, показують кадри, як люди кидають цеглу, але не показують, що перед цим тих людей били, – розповів місцевий житель Георгій Сьомін.

Він уточнив, що коли показували розлючених людей і розбите скло в автобусі, ніхто не сказав, що людей з Уханю везуть до санаторію із незавершеним ремонтом.

З нас зробили якихось там клоунів. І це не краще становище, – резюмував п. Сьомін.

Також місцеві жителі заявили, що їм соромно за президента, який не хоче розмовляти з народом.

На думку голови Новосанжарської ОТО Геннадія Супруна, у новосанжарців немає приводу для сорому, тому що під час тих подій чиновники провалили комунікацію з місцевими жителями.

Соромно має бути не місцевим жителям, до яких застосували грубу фізичну силу і використали нацгвардійців. А соромно має бути центральній владі, оскільки вона вчасно не проінформувала людей, – заявив пан Супрун.

Як відомо, у Нових Санжарах 20 лютого минулого року понад 2 тисяч осіб заблокували дорогу для проїзду автобусів з евакуйованими з китайського міста Уханю, де вирував коронавірус.

Між силовиками й місцевими жителями відбулися масштабні сутички – постраждали 10 осіб.

Новосанжарський районний суд виніс вирок двом чоловікам, які в лютому 2020 року кидали каміння і цеглу в поліцейських, коли в селище привезли евакуйованих з Китаю українців, передає Обозреватель.

246