ДСНС / У Новорічну ніч усіх полтавців охоронятимуть 400 рятувальників

Близько 380 рятувальників на Полтавщині чергуватимуть цієї Новорічної ночі. Свою зміну вони розпочнуть о восьмій ранку 31-го грудня, а завершать за добу, розповів речник рятувальників області Віталій ШКАРЕВСЬКИЙ.

Напоготові техніка, а пожежники відпрацьовують тривогу.

А так готуються до чергування у Новорічну ніч надзвичайники у другій пожежно-рятувальній частині Полтави, передає Суспільне.

Надзвичайники готуються до чергування у новорічну ніч
Надзвичайники готуються до чергування у новорічну ніч

На чергування у нас заступає 12-ть чоловік. У нашого караулу традиція: обов’язково дивитися привітання Президента. Як чергуєш на Новій рік, то все святкування та зустріч Нового року переноситься на 1 число, − говорить начальник караулу 2-ї пожежно-рятувальної частини Владислав Биковець.

Зустрічатиме 2021-й рік на службі і диспетчерка Оксана Ганненко. За увесь час її роботи це вже вчетверте.

Для нас немає ні буднів, ні святкових днів. Ми працюємо у звичайному режимі. Посилений варіант несення служби. Буває, що з 31-го на 1 січня у Полтаві жодного виклику. А буває, що дуже багато: рятування людей, ДТП і пожежі− каже диспетчерка 2-ї пожежно-рятувальної частини Оксана Ганненко.

Оксана Ганненко, диспетчерка 2-ї пожежно-рятувальної частини
Оксана Ганненко, диспетчерка 2-ї пожежно-рятувальної частини

Під час чергувань, кажуть надзвичайники, святкувань не влаштовують. А от привітаннями між собою обмінюються.

Заходять всі хлопці, наливаємо Coca-Cola. Поздоровляємо один-одного з Новим роком – і всі розходяться. Кожен далі займається своїм ділом. Я чергую тут, хлопці чергують на своїх місцях, − розказує пані Ганненко.

Загалом протягом Новорічної ночі на Полтавщині чергуватимуть майже чотири сотні надзвичайників, розповів речник обласного управління Віталій Шкаревський.

Віталій Шкаревський, речник рятувальників Полтавщини
Віталій Шкаревський, речник рятувальників Полтавщини

Завжди розробляються місця, де буде масове святкування Новорічних свят. Надходить виклик про надзвичайну подію в цьому місці, значить направляємо туди підрозділ, а може і не один. Всі, хто чергують, вони бачать, хто в який день заступає. Це все для них повсякденно, − розповів пан Шкаревський.

15