ЗВІЛЬНЕННЯ / Зеленський звільнив генерала родом з Кременчука

Володимир Зеленський звільнив бойового генерала родом з Кременчука, Сергія Кривоноса, з посади заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони України.

Відповідний указ № 604/2020 глава держави підписав 29 грудня, інформує пресслужба Володимира Зеленського.

Згідно з документом, п. Кривоноса направлено в розпорядження Міністерства оборони України.

Варто зазначити, що перед тим генерал піддав нищівній критиці керівництво держави за зволікання в організації територіальної оборони і його бачення можливої мобілізації громадян під час військових дій.

Крім того, Сергій Кривонос розповів ЗМІ про те, що колишній блогер, зараз спікер української делегації в мінській ТКГ Олексій Арестович нібито завів у 2018 році групу снайперів на мінне поле на Донбасі. Більше того, він назвав п. Арестовича “маніпулятором чистої води”, “провокатором” і “попом Гапоном, який веде наше суспільство на розстріл”.

Його запрошували на ефіри, бо запрошували тих, хто не був на війні. Всі адекватні професіонали і патріоти були на війні, а це чудо залишилося і почало себе подавати як військового суперфахівця. Тому що ті, хто повинен був захищати Україну, – вони захищали її на фронті. А той, хто відсиджувався в кущах, почав себе представляти військовим фахівцем, – зазначив генерал.

Пан Арестович спростував ці звинувачення. За його словами, у нього є питання до Кривоноса про його роль в “спробі держперевороту 2017 року”, зняття його кандидатури на виборах президента 2019 року на користь п’ятого президента Петра Порошенка і розкритті ним службової приналежності загиблих снайперів.

Учора ж, після виходу вищезгаданого указу, Серій Кривонос опублікував у Фейсбуці коментар про своє звільнення.

На сайті Президента України, з’явився Указ про моє звільнення з посади заступника Секретаря РНБО. Можна звільнити людину з посади, але людину з людини не звільнити! Дякую Президенту України за новорічний подарунок, – написав п. Кривонос.

Сергій Кривонос народився 26 липня 1970 року у Кременчуці в родині робітників. Його двоюрідний дід був учителем композиторів Георгія та Платона Майбород.

Після закінчення середньої школи навчався в кременчуцькому ПТУ № 19, працював на НПЗ. В серпні 1990 року вступив до Київського вищого загальновійськового командного училища, яке після ліквідації приєднали до Одеського інституту Сухопутних військ, який і закінчив у червні 1994-го.

У 2014 році після початку російсько-української війни С.Кривонос особисто командував обороною Краматорського аеродрому, котра позначилася значними втратами нападників. У 2016-му наказом міністра оборони України призначений першим заступником командувача Сил спеціальних операцій ЗС України. 12 березня 2019 року Указом Президента України призначений заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

За матеріалами ЦензорНет, УкраїнськаПравда, Рубрика.

170