ХОКЕЙ / ХК “Кременчук” і низка клубів погрожують зупинити чемпіонат

Низка хокейних клубів країни, серед яких і “Кременчук”, написали лист на адресу міністра молоді та спорту України, в якому вимагають реорганізації Федерації хокею України і загрожують зупинкою чемпіонату в разі невиконання їхніх вимог, повідомляє пресслужба УХЛ.

На сьогоднішній день в українському хокеї склалася безпрецедентна ситуація, коли Федерацією хокею України (ФХУ) створені умови, в яких основні суб’єкти хокею – професійні хокейні клуби та дитячо-юнацькі спортивні школи не мають будь-якого доступу до участі в діяльності федерації, і в яких немає місця розвитку хокею в Україні в цілому.

Переважна більшість національних федерацій, в тому числі Українська асоціація футболу і Федерація баскетболу України, перетворилися з громадських організацій в громадські спілки, щоб мати у складі своїх членів регіональні федерації, професійні спортивні клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи та інші юридичні особи.

ФХУ таку реорганізацію не провела і залишилася в форматі громадської організації, членами якої є виключно фізичні особи, що часто не мають ніякого відношення до хокею. На відміну від УАФ і ФБУ в ФХУ, створені відокремлені підрозділи в більшості областей України, як частина структури ФХУ, і керівники цих підрозділів не обираються, а призначаються Радою федерації ФХУ за поданням Президента ФХУ. І ці ж керівники (фактично призначені Президентом) ведуть облік членів ФХУ в своєму регіоні і в якості делегатів представляють цих членів на конгресі.

При цьому з 21 делегата від областей, 7 областей немає навіть дитячо-юнацьких хокейних шкіл, які беруть участь у всеукраїнських змаганнях.

З огляду на це, клуби-учасники чемпіонату України з хокею звернулися до міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта з проханням почати процеси реорганізації в українському хокеї, а саме:

 • прийняти на Генеральному конгресі ФХУ, який пройде 18 грудня 2020 року рішення про реорганізацію ФХУ з громадської організації в громадський союз, за ​​прикладом УАФ і ФБУ;
 • провести в областях конференції за участю професійних хокейних клубів та інших суб’єктів хокею – юридичних осіб, створити регіональні асоціації, які на демократичній основі оберуть своїх керівників;
 • прийняти регіональні асоціації до складу постійних членів ФХУ- громадського союзу;
 • призначити позачерговий конгрес за участю делегатів від новостворених регіональних асоціацій і провести вибори Президента оновленої ФХУ.

У разі ігнорування їхніх вимог із боку ФХУ підписанти залишили за собою право з 01 січня 2021 року зупинити проведення чемпіонату України з хокею з шайбою – чемпіонату Української хокейної ліги і анулювати її результати, тому що професійний хокей не буде більш співпрацювати з закритою структурою, нездатною забезпечити демократичну процедуру виборів і справедливе представництво основних суб’єктів хокею України в конгресі ФХУ, передає ТелеграфЪ.

Листа підписали:

 • Варламов С.В. – генеральний директор Української хокейної ліги
 • Єфименко К.О. – президент ХК «Білий Барс» (Біла Церква)
 • Житник О.Н. – генеральний директор ХК «Сокіл» (Київ), Олімпійський чемпіон
 • Заргарян К.А. – генеральний директор ХК «Краматорськ»
 • Колесніков Б.В. – президент ХК «Донбас» (Донецьк)
 • Середенко В.В. – генеральний директор МХК «Динамо» (Харків)
 • Рибальченко Г.В. – генеральний директор ХК «Маріуполь»
 • Хапков А.В. – президент ХК «Крижані Вовки» (Київ),
 • Мазур С.В. – президент ХК «Кременчук» (Кременчук),
101