ФУТБОЛ / Керівництво клуба прокоментувало його скрутний стан

Як відомо, футбольний клуб «Гірник-Спорт» з Горішніх Плавнів може припинити існування. Його президент та головний тренер прокоментували стан справ, що склався в команді, якій до певного часу допомагав ГЗК олігарха Костянтина Жеваго.

Президент “Гірника-Спорт” Петро Каплун у коментарі клубній пресслужбі розповів деякі деталі поточної ситуації.

— Команди на сьогодні немає, але футбольний клуб «Гірник-Спорт» продовжує існування?

— Як нам повідомили, дитячо-юнацький футбольний клуб залишається. Також залишається спортивний комплекс «Юність». Є Полтавський ГЗК, є міська влада, вони вирішать що робити зі спортивним комплексом. Скажу так, ймовірно оголошені фінансові труднощі у наших партнерів збіглися із бажанням припинити фінансувати клуб, можливо в когось є бажання, щоб клуб повинен зникнути. Можу лише подякувати Полтавському ГЗК, за ті 26 років, які ми провели разом — це підприємство було головним нашим партнером, який підтримував нас фінансово. Можу лише сказати їм дякую за це.

— Поки що важко повірити, що немає команди «Гірник-Спорт»…

— Мені також важко повірити в це. Як це може бути? В нас були зібрані футболісти гідного рівня. Не розумію, хто й чому так вирішив. Поки ми нічого не можемо зробити, нам дали вердикт, який ми прийняли. Ми успішна команда — були чемпіонами Другої ліги, бронзовими призерами Першої ліги. Зараз намагалися досягти ще одного успіху. Але під час руху до цієї вершини нам зробили підніжку. Не знаю, я не хочу загадувати. Я оптиміст, може й команда буде, але поки що гравці вільні агенти, команди немає. Буде фінансування будемо збирати гравців.

— Збирати будете інших гравців?

— Поки не можу сказати, але усіх, кого відпустили попрохали не спішити. Звісно, вони будуть шукати інші клуби… Пара місяців в нас є. Якщо до 1 лютого не знайдемо фінансування. То команди вже точно не буде.

Також в відеоінтерв’ю клубній пресслужбі ситуацію прокоментував головний тренер команди Ігор Жабченко. Інтернет-видання ПолтавщинаСпорт зібрало найцікавіше з того що сказав Ігор Валентинович.

Про підсумки першої частини чемпіонату:

«Видалася важка кінцівка. Дві домашні поразки тяжко вдарили по команді. Але останній матч, в якому ми вирвали перемогу в „Прикарпаття“ дещо згладив ситуацію. Все було проти нас: важка гра, важке поле, ми грали проти 14 людей. Але хлопці все витримали й довели, що не дарма знаходяться вгорі турнірної таблиці. Ми за літо зліпили непоганий колектив. Без спадів не буває і все перше коло не вдалося проти рівно. Втім, команда гарно виглядала і заявила про себе».

Про розпуск команди:

«Нас зібрав президент і сказав, що фінансування для клубу не має. Футбол був в місті 26 років і зараз вже не буде. Це дивно, враховуючи, що команда знаходиться вгорі турнірної таблиці. Напевно це комусь не подобається. При цьому, якщо порівнювати з іншими клубами у першій лізі, то у нас найменші зарплати і премії. Футболісти не приходять до нас за грошима, вони роблять собі ім’я і далі йдуть на підвищення в інші клуби. Але і цього тепер не буде».

Про майбутнє:

«Цієї команди яка була вже не буде. Футболісти отримали статус вільних агентів і розійдуться по різних клубах. Зібрати новий колектив не так вже й легко». «Пішла команда, а з нею і тренерський штаб. Я не можу уявити що буде далі. Я втомився кожні пів року збирати нову команду. Подивіться як нас судять. Напевно ми стали комусь поперек горла». «Я повернувся в рідне місто, ми з нуля все створювали і ось так все перекреслювати, це не нормально. Комусь це, мабуть, вигідно». «Я сподіваюся, що виплатять зарплату. Також клуб заборгував премії. Хотілося б, щоби все було по-людськи. Щоб „Гірник-Спорт“ розрахувався, всі потиснули один одному руки й розбіглися».

Варто зазначити, що через інформацію про те, що олігарх К. Жеваго під час виборів купив кременчуцьку партійну організацію “Європейської Солідарності”, складається враження, що це було зроблено за рахунок футбольного клуба.

131