ОПИТУВАННЯ / Студенти висловили свої ставлення до насильства

Серед студентів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського було проведено анкетування щодо виявлення їхнього ставлення до проблеми насилля як соціально-психологічного феномену.

Вибірку склали 430 студентів (77,5 % дівчат та 22,5 % хлопців), які пройшли анкетування анонімно, онлайн, за допомогою Google-формі. Анонімне опитування, на думку організаторів, дало можливість більш щиро висловити своє бачення проблеми насилля.

На запитання “Що для Вас насилля?” відповіді розподілилися наступним чином: побиття – 91,4 %, ігнорування – 24,7 %, образи – 58,6 %, примус – 76 %, погрози – 76,3 %, позбавлення грошей – 26 %. Молодь повязує насилля, в основному з використанням фізичної агресії, але розуміє, що ігнорування, погрози, образи також є проявами насилля, саме психологічного, морального тиску, яке за ступенем свого впливу на дитину мають навіть більш травматичні наслідки.

На думку респондентів жертвами насилля в сучасному суспільстві можуть стати жінки (78,1 %), діти (48 %), люди з іншою сексуальною орієнтацією (14,7 %), люди з іншими поглядами (14 %), люди з обмеженими фізичними можливостями (6,3 %), люди похилого віку (5 %), молодь (3 %). Такі відповіді дають підстави вважати, що жінки та діти є найбільш вразливою категорією. 

На запитання “З боку кого Ви найчастіше відчували прояви насилля?” маємо такі відповіді: 17 % – від батька, 13 % – від мами, 4,2 % – від брата/сестри, 1,6 % – від вітчима, 1,6 % – від родичів, 17 % – від друзів, 4,9 % – від однокласників. Отже, насилля запускає найближче оточення людини, люди, які повинні бути джерелом підтримки, турботи, прийняття, які повинні задовольняти базову потребу в любові.

Водночас, на запитання щодо того, хто виступає для студентства довіреною особою, до кого вони звертаються або могли б звернутися по допомогу в ситуації насилля, більш довіреними особами залишаються батьки (52 %), далі йдуть друзі та кожна людина (32 % та 41 % відповідно). Молодь має довіру і до державних органів, маючи довіру до поліції (52,8 %) та до державних органів захисту (33,7 %). 31,4 % респондентів звернулися в ситуації насилля до психолога та 7,4 % до реабілітаційного центру.

Потрібно зазначити, що 78 % респондентів за питання “Чи стикалися Ви з проявами насилля у закладі освіти” відповіли “Ні”, а 22 % тих, хто відповіли “Так” відмічали, що такі ситуації мали місце в шкільному середовищі. Але при цьому, 77 % студентів зазначили на необхідності створення на базі закладу освіти, в якому вони навчаються, Центру психологічної підтримки для тих, хто став жертвою насилля, повідомляє сайт КрНУ.

Більш детально з результатами опитування можна ознайомитися за лінком.

100