РЕФОРМА / Робота Кременчуцької районної ради поки що призупинена

Новообрана Кременчуцька районна рада провела перше засідання депутатів восьмого скликання ще 26 листопада. Але наразі робота органу місцевого самоврядування призупинена.

На першому засіданні обрали голову ради – Антона Самаркіна від фракції «За майбутнє». Заступником голови обрали Дмитра Колотієвського, який балотувався від «Рідного міста».

На цьому робота районної ради поки що призупинилася. Адже наразі вона не має офіційно визначених повноважень.

Новий Кременчуцький район утворили в межах реформи децентралізації.

rajon

Один з основних меседжів такого кроку – зменшити кількість райдержадміністрацій, районних рад і рівномірно розподілити обов’язки.

Ще однією причиною укрупнення районів стало те, що вони суттєво різняться між собою за розмірами та чисельністю людей. На думку уряду, такі розбіжності у розмірах районах не відповідають сучасним вимогам організації ефективної місцевої влади. А це є основою децентралізації, тому без укрупнення повністю завершити реформу не вдалося б. У Мінрегіоні кажуть, що завдяки укрупненню вдасться організувати на місцях ефективну державну виконавчу владу та зекономити на її утриманні.

Завдяки укрупненню, в районах більше не відбудеться виборів депутатів до райрад.

Після укрупнення райони не будуть позбавлені повноважень повністю. За ними лишаються функції, які не можуть на себе перебрати громади. Власне, це і є причиною збереження рівня районів у територіальному поділі України. Йдеться про такі функції:

  • нагляд за дотриманням Конституції та законів прийнятих рішень органами місцевого самоврядування;
  • координація роботи підрозділів центральних органів виконавчої влади у межах району;
  • місцева екологічна політика;
  • розробка та супровід інфраструктурних проєктів районного значення, погодження проєктів Державного фонду регіонального розвитку.

Над визначенням повноважень районних рад працювало Міністерство розвитку громад. Так само визначалися фінансові питання, які мають внести до Бюджетного і Податкового кодексів. Наразі закон, який чітко визначає повноваження райрад, знаходиться на підписі у президента України, передає КременчукToday.

110