МЕДИЦИНА / Тести на COVID-19 проводять американським обладнанням

У світловодській Центральній районній лікарні з 1-го грудня проводять тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА-тести) на COVID-19.

Для цього у лікарню придбали обладнання американського виробництва вартістю ₴ 276 тисяч – розповіла завідувачка клініко-діагностичною лабораторією лікарні Світлана Охріменко. Вартість обстеження – 120 гривень.

Аналізи прийматимуть за направленням сімейного лікаря або лікаря-інфекціоніста в маніпуляційному кабінеті з понеділка по четвер з 9:30 до 10:30.

До цього часу мешканці Світловодська та районів для отримання результатів дослідження ІФА на коронавірус зверталися до Кременчука або проходили обстеження у приватних лабораторіях. Вартість одного обстеження у приватних лабораторіях складає 400-600 гривень, у державних — більше 100 гривень.

Лабораторні дослідження методом ІФА спочатку проводитимуться для діагностики коронавірусної інфекції, а в подальшому будуть діагностувати інші захворювання — ТОРЧ-інфекції, гепатити, сифіліс, гормони, онкомаркери, кардіомаркери та інше.

Основний біоматеріал для проведення ІФА – це сироватка крові. У пацієнта беруть зразок крові з вени. Для того, щоб уникнути похибок в результатах, важливою умовою для лабораторних досліджень є здача крові натщесерце: не їсти протягом 6-12 годин, не вживати алкоголь, не палити, обмежити фізичну активність. Не можна вживати ліки. Якщо відмінити прийом ліків неможливо, потрібно сказати про це працівникам лабораторії, передає Суспільне.

210