ВЛАДА / Обласна рада збільшила кількість заступників свого голови

Сьогодні, 1-го грудня, відбулося друге пленарне засідання першої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання. У порядку денному – обрання заступників її голови Олександра БІЛЕНЬКОГО, повторно обраного на першій сесії. За цієї каденції ради заступників буде четверо. Не всі депутати згодні з таким розширенням.

Спочатку депутатський корпус визначився із першим заступником. Ним став Олександр Лемешко, депутат від політичної партії «Слуга народу».

Суперників у пана Лемешка не було, тож депутати під час голосування або підтримували його кандидатуру, або ставили позначку навпроти графи «не підтримую» у бюлетені. У результаті 56 депутатів проголосували за Лемешка, 26 – не підтримали його кандидатуру, ще 2 із 84 обранців не змогли проголосувати, адже не мали при собі документів, що посвідчують особу.

Про Олександра Лемешка відомо, що він народився 15 березня 1973 року. Має юридичну освіту, кандидат юридичних наук, директор Полтавського юридичного інституту.

Заступником голови став Олексій Чепурко, обраний до Полтавської обласної ради від політичної партії «Рідне місто», сьогодні зайняв крісло одного із заступників голови. За нього проголосували 54 депутати.

Олексій Чепурко (праворуч) з головою облради О. Біленьким

Суперників у Олексія Чепурка теж не було, його кандидатура була єдиною на посаду. Раніше пан Чепурко обіймав посаду заступника Полтавського міського голови з питань ЖКГ.

Ще однією заступницею стала Лілія Руроєва, обрана до Полтавської обласної ради від партії «Європейська солідарність». Відтак депутатка посіла третє крісло із чотирьох. За неї проголосували 52 депутати.

Пані Руроєва очолювала ТРК «Пирятин». Раніше була помічницею депутата Верховної Ради Тараса Кутового. Згідно з декларацією про доходи, поданою кандидаткою на посаду 26 листопада, у Лілії Олександрівни є квартири у Запоріжжі та Києві, земельні ділянки у Київській області та офіс у Бучі, також на Київщині. Минулого року разом з чоловіком придбали по автомобілю – Mercedes-Benz за ₴ 200 тис і AUDI за ₴ 100,8 тис.

Чоловік Л. Руроєвої, Анатолій Зайцев, у березні 2020-го був призначений головою Пирятинської РДА. У декларації за 2019 рік вказано, що він власник видання «Події та Коментарі», а з 2004 року володів приватним підприємством «Континент-Монтаж», передає КолоNews.

Четвертим, хто сів у крісло поряд із Олександром Біленьким став депутат від фракції ВО «Батьківщина» Олег Бєлоножко. За нього віддали 56 голосів.

До чергових місцевих виборів Бєлоножко був депутатом Полтавської міської ради.

Таким чином у керівництві облради, разом з її головою, представлені 5 із 7 фракцій.

Втім, не всі згодні з таким розширенням кількості керівних членів, зауважує Зміст.

Дехто з обранців говорить про те, що ці посади вводять виключно через домовленості політичних сил, які узгодили напередодні переобрання Олександра Біленького. За словами депутатів, заступників з різних фракцій обирають для «укріплення позицій» різних політсил та збільшення представництва у раді.

Іван Сидоренко з фракції «Батьківщина» сказав, що проти введення цих посад:

Вважаю, що перший заступник і заступник впораються з обсягом робіт, який є в облраді. Не той час, щоб вводити заступників.

Депутат від «За майбутнє» Олег Дядик виступив з трибуни проти:

За регламентом є тільки перший заступник і заступник. Я розумію, що перед виборами голови обласної ради були обіцянки і тепер їх треба виконувати. Не треба перетворювати обласну раду на фарс. Якби в облраді було 10 фракцій, то 10 заступників би вводили? Ви виставляєте обласну раду на посміховисько. У ВР 2 заступники і цього достатньо, а ви хочете чотирьох. Що вони будуть робити? Проїдати бюджетні кошти? Кожна така забаганка обійдеться бюджету у понад 2 млн грн на рік. Закликаю не голосувати за це рішення.

Голова облради Олександр Біленький каже, що збільшення посад заступників голови облради є виправданим і таку практику втілюють і в інших областях:

Прямої заборони законом в обранні заступників у нас немає. Першою це зробила Дніпропетровська обласна рада. Зараз і Вінницька облрада це зробила на першому засіданні. Моя відповідь така.

Генадій Коваленко від партії «За майбутнє» також не підтримує збільшення заступників:

Заступників може бути 4, а може бути й 24. Але на утримання заступників витрачаються бюджетні кошти. І на сьогодні у нас ситуація така, що котів не вистачає на дороги, лікування людей. Подумайте перш ніж натискати кнопку на введення додаткових, нікому не потрібних посад.

Натомість Микола Кульчинський від фракції «Європейська солідарність» підтримує збільшення заступників:

Я переконаний, що злагоджена і діє робота обласної ради більше важить, ніж 2 посади додаткових заступників. Ми скоротили 5 людей, тому не про кошти йдеться попередніми промовцями. Йдеться про спробу дезорганізувати роботу ради і знищити попередні домовленості.

Мова йде про те, що на сесійному засіданні ради 1-го грудня скоротили кількість працівників її апарату. 

149