МЕДИЦИНА / Через львівську трагедію на Полтавщині перевіряють лікарні

Через смерть пацієнтів на Львівщині під час вимкнення електрики, у лікарнях Полтавської області, які приймають пацієнтів з COVID-19 проводять перевірки щодо наявності додаткових джерел живлення.

Про це повідомив під час апаратної наради директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Ми провели перевірку лікарень і виявили, що у дев’яти лікарнях на додаткове енергоживлення потрібно переключатися вручну. Тобто, якщо вимкнуть енергоживлення, то на додаткове перемикати має працівник. Він має швидко відреагувати. Тому, ми будемо вимагати від лікарень скласти графік чергування, щоб ми розуміли, хто конкретно відповідатиме за це, – зазначив пан Лисак.

Лікарні з ручним переключенням джерел енергоживлення знаходяться у Полтаві, Миргороді, Решетилівці, Кобеляках, Гадячі та Горішніх Плавнях.

У лікарнях має бути два джерела енергоживлення. На сьогодні маємо проблеми з цим у трьох лікарнях: у 5-й міській лікарні Полтави, інфекційне відділення Кременчуцької лікарні інтенсивного лікування, Кобеляцькій лікарні, – додав директор Департаменту.

За його словами, найбільше випадків захворювання на COVID-19 в області зафіксували 28 листопада – 789.

На даний час у лікарнях з підтвердженим COVID-19 перебуває 509 людей, з них — 37 людей підключені до апаратів ШВЛ, передає НовиниПолтавщини.

Нагадаємо, що 28-го листопада у Жовкві на Львівщині через відсутність електропостачання у реанімації місцевої лікарні померло двоє людей, які були підключені до апаратів штучної вентиляції легень. Правоохоронці встановили, що у цій лікарні є два електричні генератори на випадок аварійного відключення світла, проте їх не використали.

116