СЛАВУТИЧ / Перша леді створить з міста простір “без бар’єрів”

Місто-побратим Горішніх Плавнів, сіверський СЛАВУТИЧ, планують перетворити на універсальний публічний простір, доступний для маломобільних груп населення та сімей із дітьми.

Пілотний проєкт «Без бар’єрів» обіцяють реалізувати за чотири роки, йдеться в повідомленні у Facebook ініціаторки проєкту – першої леді Олени Зеленської.

Сьогодні ми зробили важливий крок у напрямку розбудови інклюзивного простору в Україні – підписали меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури. Звичні для багатьох із нас речі – працювати в офісі, відвідувати музей чи театр – для людей з обмеженою мобільністю майже недоступні саме через архітектурні бар’єри… Дякую меру міста Славутича, який зголосився реалізувати пілотний для України проект. Протягом наступних чотирьох років Славутич має стати повністю безбар’єрним для кожного, – йдеться в повідомленні.

За словами пані Зеленської, основною метою укладеного меморандуму є забезпечення кожній людині повної доступності до будь-якого громадського закладу та транспорту, створення інфраструктури, яка сприятиме руху та розвитку соціально активного життя.

У подальшому Міністерство розвитку громад та територій планує використовувати напрацювання та реалізовані у Славутичі успішні кейси для популяризації ідеї розвитку безбар’єрної архітектури на території всієї України.

Проєкт «Без бар’єрів» відкритий і для інших міст та ОТГ, які бажають долучитися до ініціативи, передає Хмарочос.

120