ДОВКІЛЛЯ / Мешканець сусідньої області залишився без ніг через укус павука

Для кременчуківців настав час більш обережно ставитися до павуків. Адже в сусідній з Полтавщиною, Дніпропетровській області, місцевий житель позбувся обох ніг через укус павука під час обрізки винограду.

Як розповіли у групі Нікопольського заводу феросплавів у Facebook, йдеться про їхнього працівника, 54-річного Станіслава Бойка.

Він займався обрізанням винограду на дачі, де його й укусив невідомий павук. Під час ускладнень від укусу йому ампутували обидві ноги. З Нікополя його доставили до Дніпра у реанімаційне відділення лікарні імені Мечникова, — йдеться у повідомленні.

За словами біолога Сергія Торопи, чоловіка міг вкусити павук Cheiracanthium punctorium з сімейства Eutichuridae, що з’явився на Півдні України через глобальне потепління, передає НВ.

Він вважається найотруйнішим з представників роду Хеіракантіум, що мешкають в Європі. Його укус не смертельний, але здатний викликати сильну алергічну реакцію. У постраждалих спостерігається гострий пекучий біль, набряк укушеного місця, блювота, запаморочення, озноб, підвищення температури й артеріального тиску. Павуки можуть досягати довжини 15 мм. Ховаються у листі трав’янистих рослин, згорнутих у трубочку, там їх важко виявити, — зазначили у групі НЗФ у соцмережі.

191