ЛІТЕРАТУРА / Роман кременчуцької письменниці згадує часи Голодомору

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів у Кременчуцькій міській художній галереї відбулась презентація роману Ніни ДАНЬКО «Між двома веснами».

Цей роман – історична хроніка, написаний на основі спогадів свідків, документів, архівних даних, розрахований на широке коло читачів, розповіли у Кременчуцькій міськраді.

Темою нового роману є доля українських козаків-хуторян за часів радянської влади, колективізації, розкуркулення та голодомору. Охоплює час з весни 1918-го по весну 1933-го років.

Місцями, в яких відбувається дія роману, є козацькі хутори Підварки, Дяченківські, Пинчуківські, Маньківські, В’язовські, Олешківські, Поділ під Кременчуком, над річкою Псел.

Основним месседжем твору є історична правда, любов до рідного краю, вшанування родинного вогню, увічнення пам’яті про родичів і земляків, померлих насильницькою смертю. Історію треба знати, аби вона не повторилась…

Роман показує долю 5 поколінь однієї родини Ночовних-Іщенків з Полтавщини, його героями є: Степан і Варя Ночовні, їхні 11 дітей (Максимко, Олексійко, Сашуня, Іванко, Марійка, Петрусь та інші), Яким і Ганна Ночовні, Марко та Ірина Іщенки, дід Феодосій, Трифон Личко, Андрій Дяченко, отець Іоанн, Нестор Махно, Семен та Одарка Данько, Андрій Головко, Антон, Палажка …

Видано роман в Кременчуці, ПП Щербатих, за редакцією екс-голови Спілки літераторів «Славутич» Федора Чужі, власним коштом. Книжка вже має нагороди: І місце в конкурсі на здобуття Міської літературної премії ім. Віктора Баранова за 2020 рік.

Роман можна прочитати, звернувшись до бібліотек Кременчука, передає НовиниПолтавщини.

99