ПОРАДА / Як взимку підзарядити себе гарною енергетикою

Наші пращури невипадково саме у зимову пору проводили багато веселих та гамірних святкувань. І пов’язано це не лише з тим, що взимку хлібороби не мали роботи (насправді, вони мали її завжди – виготовляли знаряддя праці, одяг, прикраси тощо). А й тому, що відчували потребу підтримувати один одного, мати більше позитивних емоцій.

Навіть у наш час інформаційних технологій та шалених темпів існування з настанням зими життя стає кволішим, люди слабшими, зростає рівень депресії й бажання заховатися подалі від усіх.
Таке відбувається десятки тисяч років, і тому в обрядах і віруваннях зима завжди була періодом спокою, відпочинку природи. Зима і ніч завжди асоціювалася зі смертю та злом, так само, як весна і ранок – з відродженням та добром.

Наші давні пращури вірили, що взимку вся енергія спускається під землю. На рівні рослин це означає, що сила трав концентрується в коренях, а зовні в цей час все замерзає і заспокоюється через холод, і в природі переважає сухість. Наш організм, володіючи природними механізмами саморегуляції, також реагує на похолодання і дає команду всім порам закритися, щоб зберегти внутрішнє тепло і подбати про органи. Люди чинять так само зі своїм будинком: закривають на морозі всі вікна і максимально зберігають тепло всередині. У результаті внутрішнє тепло тіла сильно зростає. І, як наслідок, зростає сила людини, але одночасно з цим ми взимку нерідко набираємо вагу: знавці стверджують, що сутність тіла стає більш важкою.

Як правильно брати енергію з їжі в зимовий період

Відомий кременчуцький екстрасенс Михайло Буркун говорить, що серед основних причин наших нездужань – неправильне харчування і поведінка.

– Зрозуміло, кожна людина унікальна, і життєві обставини у кожного свої. Тому, наприклад, тибетські тексти містять докладний опис різних обставин і всіляких рекомендацій щодо дієти і поведінки в цих обставинах. Значення мають: сезон, місце проживання, вік, стать, конституція і багато іншого, – переконаний Буркун.

Підлітки (кому ще не виповнилося 17) і люди похилого віку (яким за 70) мають більш прохолодну природу. Тобто в їх організмі не стільки тепла, як у людей середнього віку (17-70 років). З цієї причини вони повинні приділяти більшу увагу «теплому» харчуванню та поведінці. Наприклад, зі спецій дітям і підліткам показаний імбир, він буде врівноважувати життєву силу, яка переважає в цьому віці.

Літнім людям слід звернути увагу на мускатний горіх – він підтримуватиме серце і сприятиме хорошому сну. А людям середнього віку більше показаний кардамон, який підтримає їх нирки, необхідні в якості фундаменту для міцного здоров’я.
Взимку тіло накопичує велику кількість тепла. Тому необхідно вживати поживну їжу, але не дуже важку. Кількість повинна бути більшою, ніж, наприклад, улітку. Особливо потрібно з’їдати смачну вечерю, не надто важку, але в достатній кількості.

Чому так важлива вечеря, тим більше, що багато західних дієт, навпаки, рекомендують робити її максимально легкою, або не вечеряти взагалі? З двох причин. По-перше, через підвищений рівень тепла переварювання відбувається швидше. По-друге, сама ніч стає довшою, і якщо не приділяти увагу вечері, більшу частину ночі шлунок буде залишатися порожнім, і в результаті виснажуватиметься тілесне тепло, а з ним і ваша енергія.

Що стосується смаків їжі, найкращими є солодкий, кислий і солоний. Гіркого і терпкого смаків взимку краще уникати.
У холодну пору року добре вживати м’ясо, особливо яловичину, баранину, рибу і курку. Свинину й козлятину краще виключити. У цей час корисні супи, бульйони, оскільки вони теплі й легкі.
Із зернових краще звернути увагу на ячмінь і рис, з яких добре готувати суп. Ці крупи слід готувати зі спеціями, що мають теплі властивості.

Особливо важливими є позитивні емоції

Михайло Буркун нагадує, що в людському організмі, як і в усьому Всесвіті, все тісно пов’язане. Ніщо не існує саме по собі. Тож дбаючи про матеріальне забезпечення свого тіла, не забувайте про духовну енергетику.

– Важливо переживати більше позитивних емоцій. Більше спілкуйтеся на приємні теми. Уникайте розмов про політику та пандемію, поговоріть краще про маленьких дітей та онуків, про жінок чи чоловіків, але лише про гарні речі, – наголошує екстрасенс.

Дуже важливо більше посміхатися, читати легкі книги чи дивитися комедії. Вдома, коли настає вечір, вмикайте більше освітлення. Світла кімната додасть вам більше гарного настрою. Завчасно почніть підготовку до Різдва й Нового року. Почніть робити чи купувати прикраси, встановіть ялинку раніше, не обов’язково чекати 19 грудня.

Де в Кременчуці місця позитивної енергетики

У зимовий період більше гуляйте, особливо в парках, радить Буркун.

– Ходіть на Дніпро, у Придніпровський парк, у Міський сад до озера, на гору в парку Миру – це місця з позивною енергетикою. Також можна отримати заряд позитивної енергетики в церквах, «найсильніші» в цьому плані церква в Крюкові та Свято-Миколаївський собор. Якщо є можливість, поїдьте в ліс. Там знайдіть велике старе дерево, але зважайте, щоб воно мало рівний стовбур та гарну крону. Таке дерево зарядить вас гарною енергетикою. Від дерев покручених, хворобливих тримайтеся подалі. Такі лише висмокчуть із вас сили, – наголошує екстрасенс.

Важливою також є взаємовиручка. Допомагаючи іншим, кожен отримує свій заряд доброї енергії від Всесвіту.

131