ВЛАДА / В обласній раді ведеться боротьба за посаду її керівника

Як передавав AV, завтра, 27 листопада, у Полтаві пройде перша сесія новообраної обласної ради. Після прийняття присяги депутати мають обрати голову, його заступників та визначитися з постійними депутатськими комісіями.

Найбільш складним буде питання обрання голови та заступників.

Як стало відомо інтернет-виданню НовинарПолтавщини з джерел в новообраній облраді, на цю посаду є дві кандидатури.

Перший – голова облради попереднього скликання Олександр Біленький, який наразі обраний депутатом від партії «Довіра».  Другий – представник «Слуги народу», директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Лемешко.

Як відомо, ні «Довіра» (16 депутатів), ні «Слуга народу» (14 депутатів) не мають більшості в обласній раді, тому вимушені домовлятися з іншими фракціями.  Але найцікавіше те, що переговори йдуть і безпосередньо між «Довірою» та «Слугою народу», причому не в Полтаві, а в Києві.

Нардеп Олег Кулініч намагається заручитися підтримкою вищого керівництва «слуг», обіцяючи їм навзамін голоси своєї групи в парламенті у разі, коли «монобільшості» не вистачатиме. З іншого боку, «слуги» хочуть створити власну більшість в обласній раді і розглядають варіант, коли головою облради буде їхня людина (Лемешко), а ось місце першого заступника готові віддати Біленькому.

Зрозуміло, що такий варіант більше влаштовує й Київ, адже там, після невдачі у місцевій виборчі кампанії, прагнуть створити коаліції “під слуг” у максимальній більшості обласних рад.

Фракція «Слуга народу», а нашими данними, вже домовилася про підтримку з фракцією «За майбутнє», а також частиною депутатів з «Батьківщини», «Європейської солідарності» та ОПЗЖ. «Рідне місто» нібито готове підтримати Біленького.

Але вся заковика в тому, що голосування таємне і депутати не будуть здавати бюлетені головам фракцій для контролю, як це було в попередніх скликаннях, –  поділився з інтернет-виданням думками один з новообраних депутатів. – Тому  математика може вийти зовсім не тою, на яку розраховують зараз переговорники. Справа в тому, що Біленький за 5 років встиг добряче попсувати стосунки з багатьма впливовими людьми, і сьогодні навіть у “Довірі” він не має 100-відсоткової підтримки.

114