Місто-примара біля Кременчука

Неподалік Кременчука, на березі Кременчуцького моря навпроти Градизька, мала бути розташована атомна електростанція. Наразі селище будівельників покинуте й зникає.

У 70-х роках минулого століття в колишньому СРСР була розроблена концепція будівництва електростанції нового типу — атомної. Саме тоді вирішено було побудувати Чигиринську АЕС, чиї реактори почергово здавалися і вводилися в експлуатацію.

Будівельників треба було десь поселити — тож біля берега Кременчуцького водосховища, за 50 кілометрів від Кременчука, зовсім неподалік від будівельного майданчика, постала житлові будинки майбутнього міста Орбіта.

Після катастрофи на ЧАЕС будівництво припинили. І містечко енергетиків почало зникати з мап України. Але й досі там живуть люди. Про те, що відбувається у місті-примарі Орбіта, розповіла Радіо Свобода.

Орбіта. Місто-примара |#ВУКРАЇНІ

Орбіта. Місто-привид, місто-примара, якого давно немає на мапі. 40 років тому тут будували житло для двадцяти тисяч робітників майбутньої Чигиринської АЕС. Та після чорнобильської трагедії будівництво зупинили, а разом з ним завмерло і саме місто. На 100 жителів тут працює єдиний магазин. Аптеки, пошти і лікарні немає. Ціни на квартири – від 200 до 2000 доларів. Та низька ціна приваблює лише переселенців зі Сходу. А на розруху приїжджають подивитися лише сталкери. Жителі запевняють готові на все, аби місто повернути до життя. Та коли прийшов інвестор, тут вибухнув неабиякий скандал.Новий випуск #ВУКРАЇНІ

Gepostet von Радіо Свобода am Samstag, 18. Januar 2020
111