Як заблокувати Інтернет-магазини з продажу наркотиків

Як повідомляв AVтограф раніше Кременчук оголосив війну наркоторгівлі, програму боротьби з якою за прикладом Кременчука поширять у містах по всій Україні.

Так, наприклад, нещодавно у Харкові презентували додаток який блокує ймовірні канали продажу наркотиків у месенджері Telegram. До чат-бота користувачі можуть додати адреси можливих точок продажу, які пишуть на будинках міста. Після звернення адміністратор розглядає скаргу та блокує посилання.
Чат-бот «СтопНаркотик» – частина міської програми з протидії поширення наркоманії «Чисте місто». Додаток три місяці розробляли кіберполіцейські та працівники університету внутрішніх справ.
На створення боту коштів не витрачали, а на сьогодні у ньому зареєструвалися близько 18000 користувачів, і ця цифра постійно росте.

Як працює бот: Треба відсканувати QR-код, що зображено праворуч, та перейти за посиланням у чат-бот Телеграм. Натиснувши «Старт», ознайомитися з інструкцією та додати Інтернет-магазин або заблокувати Телеграм-канали, які, на вашу думку, розповсюджують наркотичні речовини.

Чому кожна скарга важлива і чим більше їх, тим краще?

Бо якщо одна людина поскаржиться на один якийсь канал, адміністрація може не звернути уваги. Але якщо десятки, сотні людей… І ці акаунти людей живі, люди користуються теж Telegram, то пріоритет в розгляді адміністрації Telegram такої заявки підвищується».

Від початку року в Україні правоохоронці зафіксували 255 випадків поширення наркотиків через Інтернет.

А раптом не дуже сумлінний користувач схоче скористатися нашим чатом для того, щоб блокувати нормальні чати?

Модератор перевіряє, чи дійсно це Інтернет-крамниця, яка продає наркотики — тоді вже надсилається до бази, щоб інші користувачі блокували».

Як зазначають фахівці кіберполіції, 90% наркоадрес у месенджері Telegram. Це пов’язано з тим, що інформація, яка там знаходиться, проходить певне шифрування. У зв’язку з цим злочинці користуються саме Telegram.

100