Кременчуківці отримують платіжки зі зменшеними рахунками за тепло й гарячу воду

У Кременчуці мешканцям міста почали приходити платіжки за комунальні послуги зі зниженими тарифами на тепло та гарячу воду за грудень. Перерахунок тарифу провели як для абонентів КП “Теплоенерго”, так і Кременчуцької ТЕЦ. Перерахунок проведено у відповідь на вимогу мера Кременчука Малецького знизити тарифи у зв’язку з відчутним падінням ринкових цін на газ у грудні 2019 року.

У результаті перерахунку пересічна кременчуцька сім’я економить на комунальних послугах за грудень 350-550 грн. (залежно від площі житла чи кількості зареєстрованих мешканців квартири). Ось для прикладу платіжка за двокімнатну квартиру на Молодіжному, в якій встановлено будинковий лічильник тепла та квартирні лічильники води.

Для повної картини варто також порівняти рахунки за тепло, які надходили кременчужанам рік тому.
Візьмемо для прикладу стандартну двокімнатну квартиру на Молодіжному, по проспекту Лесі Українки. Квартира знаходиться у п’ятиповерховому будинку із загальним лічильником тепла. Згідно з цим лічильником у грудні 2018 року будинок отримав 97,4 ГКал тепла. Частка квартири складає 1,18%. При діючому на той момент тарифі на опалення 1565,8 грн. за ГКал було виставлено рахунок за опалення на суму 1794,3 грн. Ми пам’ятаємо, що грудень 2018 року був значно холоднішим, ніж 2019-го. І це позначилося на об’ємі опалення. Той самий будинок на Молодіжному отримав у минулому місяці 76,2 ГКал. теплової енергії. Станом на грудень для Кременчуцької ТЕЦ діяв встановлений НКРЕП тариф в розмірі 1998,6 грн. за ГКал. Для нашої квартири рахунок мав би бути 1792 грн. Але на вимогу Малецького Кременчуцька ТЕЦ знизила тариф за тепло на 22% (нагадаємо, підставою для цього стали нижчі ціни на газ). Відповідно, мешканці квартири отримали кінцевий рахунок на 1398,4 грн. Це майже на 400 грн. менше, ніж було б без зниження.

117