Острови мають бути в межах міста

Заступник міського голови Дмитро КРАВЧЕНКО на засіданні архітектурно-містобудівної ради розповів, що група островів Шаламаю на Дніпрі вже входить у територію Кременчука.

Про це він повідомив при обговоренні проєкту історико-архітектурного опорного плану та позачергового внесення змін до генерального плану Кременчука.

– Подивився на межі нашого міста і групу островів, там, де Шаламай… Якщо ми зараз заглянемо на Публічну кадастрову карту України, то ті острови вже наші, – зазначив пан Кравченко.

 Віцемер додав, що місто зараз піклується про острів й гасить пожежі на острові силами міста.

– Там є пам’ятки, які необхідно зробити природоохоронними. Там безліч об’єктів, але вони ще зазначені як пасовища Краснознам’янської сільської ради, – сказав віцемер.

Водночас острови Зелений та Динька частково знаходяться на території Кременчука, а частина – у Білецьківських плавняхі. А от острів Фантазія належить місту, передає Телеграф.

Анна Айлікова, фахівець ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Дніпромісто» ім.Білоконя», вважає, що це дуже серйозне питання, яке необхідно вирішувати. Вона підкреслює, що через невирішення територіальних питань місто може загрузнути у судовій тяганині.

60