Суддю звільняють і позбавляють пенсії

В місті-побратимі Кременчука, литовському АЛІТУСІ, відстороняють і позбавляють суддівської пенсії суддю, яка, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, влаштувала ДТП. 

Судова рада порадила президенту Литви відсторонити суддю з Алітуса Вайдуту Стангвілієне після алкогольного скандалу. Це рішення було ухвалено одноголосно на позачерговому засіданні Судової ради у п’ятницю, в якому було 18 членів.

Сама суддя не була присутня на слуханнях і попрохала  прийняти рішення без неї.

За словами президента Судової ради Альгімантаса Валантінаса, звільнена суддя Алітуського районного суду втратить можливість подати заяву на отримання суддівської пенсії.

Рішення звернутися до Судової ради щодо звільнення з посади було прийнято після того, як Генеральний прокурор представив докази того, що проти пані Стангвілієне було розпочато досудове розслідування щодо вживання алкоголю.

За даними поліцейського управління, 24 грудня Nissan Primera, керований пані Стангвіліене, в Алітусі зіштовхнувся з припаркованим гольфом VW. Загиблих в аварії не було.

В. Стангвілієне була суддею в Алітусі з 1994 року. 

Тепер слово за президентом Литви, оскільки окружний суддя призначається та звільняється з посади ним після отримання рішення Судової ради, передає Аlytausgidas.

У Литві від суддів вимагаються не лише високі стандарти професіоналізму, а й поведінкові та моральні стандарти. Судді повинні мати бездоганну репутацію і не надавати приводів для сумнівів щодо їхньої поведінки не тільки під час безпосереднього виконання обов’язків, а й у неробочій час.

78